Maailman hienoa R!
Fakta
9876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eli siis, niinku niin...mikähän sun asia oli ?????
Luen näitä autosivuja muuten jokseenkin ahkerasti ja oikeesti hävettää Honda kuskina lukea näitä. Tsekatkaapa muiden automerkkien palstat...hohhoijaa...minkä hemmetin takia tästä Honda palstasta on tullut tällänen teini-foorumi.
HALOO, MISSÄ ON PALSTAN SERIFFI ?
Voisin sellaen väsätä.. ainakin kokeeksi
aivan oikeessa.Hyvän palstan pilaa muutama mulkero.Honda on ihan ok. auto.Muttapa mutta..samantapaista on väliin tuolla opelinkin puolella.
Kysymys kuuluu mitenkä tuollainen erittäin heikolla teholla, huomioiden litra/turbo/kuutiotilavuus vekotin kuuluu Hondan keskusteluun.
Voisin vähän ymmärtää jos siinä olisi tuonverran tehoa ilman turboa.
Silloin se olisi teknisesti melkein yhtä kiinnostava kuin Honda.
Mutta tuollainen lehmämoottori turbon kanssa ja tehot tuollaisia, ei mitään.
Suzukin hajabusastakin saa enemmän tehoa ku tuosta Skodasta.
tuon koneen luonnetta,-minkälainen se on, samanlaista vääntöä ja koneen luonnetta ei löydy kuin jostain 70 luvun jenkistä jollain 7 litraisella koneella, ei hondakaan 4,2litrasta vapaasti hengittävänä saisi tuollaista vääntöä ikinä, dodge charger jolla välillä pääsen ajamaan noin 500hv/650nm,- vanhaa tekniikka sun mielestä-mutta hyvää sellaista!,miltään hondalta ei löydy vastinetta, makuja on monenlaisia, minä en (lehmänmoottoria) vaihtaisi mihinkään hondan koneeseen koska sopivaa ei ole valmistettu.
huijauksen olet tehny honda akoille!,repesin nauruun kun katsoin paljon tätä aihetta on katsottu!
mielestä reilu 500 lukijaa on ilmeisesti HURJAN SUURI LUKUMÄÄRÄ s2 tulpo?urpo.
tajunnut pointtia?!, eikö tuo R tuo sulle mitään mieleen? ja kun katsot muita (tavallisia)vanhempia aiheita niin eihän niitä ole luettu yhtäpaljon.
saattanu tajuta sun pointtia mutta mallimerkinnällä RS ei ole mitään tekemistä pelkän R:n kanssa.Löytyyhän noita R kirjaimia siinä tapauksessa Renault,feRRari,Rolls Royce ym.ym jos haluu vitsikäs olla.