Joo eli haen nyt keväällä hammaslääkikseen ja sisäänpääsy tuntuu suht. epätodennäköseltä. ONgelma on, että kutsunnoissa mulkerot pisti mut tammikuulle 2012, joten en voi mitenkään hakea ensi vuonna uudestaan. Niin oon ajatellu, että oiskohan sitä mahdollista enää aikaistaa heinäkuulle 2011? Tai jos en pääse kouluun ja tulee välivuosi, niin olisiko mahdollista lykätä armeijaa kesäksi 2012 sillä syyllä, että keväällä pitäisi lukea pääsykokeisiin? Kun jos joudun armeijaan tammikuussa, mulle tulisi kaksi turhaa välivuotta.
Ja mihin pittää ottaa yhteyttä jos haluaa lykätä tai aikaistaa?
Armeijan aikaistaminen/lykkääminen
seppo 523
5
990
Vastaukset
- Gone. .
AAAAaaaa jajaja HAHAHA! Gona 0 päivää jäljellä!!!!!
Muhahahaha!!!! - ====
Ota yhteyttä paikkakuntasi sotilaspiiriin.
- Siis näin
Siis se paikka, johon otetaan yhteyttä, on aluetoimisto. Jos sinulla ei ole mitään väliä, mihin päädyt, voi hyvinkin olla mahdollisuus päästä kesään. Nyt tuskin on paikkoja, mutta kannattaa kysyä juuri ennen (1-2vko) palvelukseen astumista.
Ihan turha muuten ruikuttaa noita aikoja. Jos haluaa varmasti kesään, niin aina voi hakea kesällä alkaviin erikoisjoukkoihin - ja päästä sinne. - r3425
Aluetoimistoon!!!
- googlaa...
puolustusvoimat niin löydät oman aluetoimiston
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708