Täällä palstoillakin on jankutettu eräästä puolueesta paskaa jo paljon ennen vaaleja. Puolue nousi kolmanneksi. Kaikki muut saivat takkiinsa.
Nyt TE pelkäätte tätä puoluetta. Teette kaikkenne sen eteen, että annatte siitä negatiivisen mielikuvan. Pilkka vaan menee omaan nilkkaan. Alkaako norsunluutorninne huojua kun pelkäätte totuutta?
TE perussuomalaisten arvostelijat olette mustamaalanneet Suomen maineen. Katainen & kumpp. sitä lietsovat ulkomaille. He ovat antaneet Suomen sisäpolitiikasta negatiivisen kuvan.
Te olette omassa erinomaisuudessanne tehneet Suomelle karhunpalveluksen antamalla ulkomaille mielikuvan, että Suomessa on puolue joka on:
kaikkea kehitystä vastaan,
maahanmuuttajavastainen,
rajat sulkeva,
ahdasmielinen,
äärioikeistolainen,
aiken kehityksen,talouden ja teollisuuden vastustaja,
osaamattomien,
kouluttamattomien,
syrjäytyneiden,
työttömien,
katkeroituneiden,
pärjäämättömien,
äijäpuolue.
Kaikkea tätä TE olette jankuttaneet. Jokaisen näistä väitteistä pystyy todistamaan vääräksi. HÄVETKÄÄ !
Tämä puolue ei suostu syytämään Suomen Valtion rahoja Portugaleille sun muille tuleville paskamaille. Kohta saamme lukea siihen pätevät perustelut.
Kokoomus munannut Suomen maineen
5
<50
Vastaukset
- Paskannut housuusi
Ja sitten näyttö esin. Kyllä sen ovat persut itse tehneet:
-Soinin puheet
-EU:n viiteryhmä
-eurovastaisuus
-maanmuuttokrittiset puheet ehdokkaiden piirissä
-EU-spektisyys
-jne
-jne- Totuus julki
Kyllä se on kokoomus munannut. Teille ei sovi, jos joku on eri mieltä ja kyseenalaistaa mielipiteenne ja todistaa sen teille, että olette väärässä. Sitten kun niin tehdään, lähdette tuollaiselle tielle.
Kyllä se on kokoomus median avustuksella luonut suomivastaisen kuvan ja nyt yrittävät vielä pelottelulla sitä samaa suomen sisällä.
- Jukuparkkilainen
Kansa äänesti päin persettä! sanoi Jyrki laittamattomasti äsken
- Koko moka (KOK)
Koko moka
- OMIN SILMIN NÄETTE
SAAMME mailman ensimmäisen vasemmistolaisen hallituksen , jonka johdossa
on KOMMUNISTI JYRKI KATAINEN. !
Että kuka mokaa ja mitä.???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872