Onko pururadalla ollut joku koirien pakkipaikka kun lenkkarinpohjat oli sellaisessa patskassa kun kävin lenkillä. eikö kakkojen keräys kuulu jo sivistykseen?? Yhteiskoulun kohdalla varsinkin.
voi patska...
rotvaileri
11204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sellasia uusavuttomiahan ja välinpitämättömiä koirien ulkoiluttajat ovat 95 prosenttisesti. Helvatasti suututaan vielä jos asiasta joku huomauttaa.
Nää paskat oli varmaan näitä tämänpäivän agility paskoja, kävivät ulkoiluttamassa siellä koiriaan.
kyl nää agility ihmiset on oikeen viimesenpäälle koiraimmeisiä ei niitä saa arvostella.
Määkin oon sinne kasan jos toisenkin pyöräyttänyt, enkä suinkaan mihkään syrjemmälle vaan ronskisti radalle vaan. Siihen oon jättäny sen oottamaan seuraavaa lenkkeilijää.
Kjäh kjäh!
Yhteiskoulun pururadalla saa nykyään kuljettaa koisria kytkettynä mutta ei vapaana.
Paskoo ne kytketytkin rakit.
Eikö rakeille voi laittaa vaippoja että eivät paskoisi joka paikkaan?!!!!
Auttaisiko kakkapussitelineet asiaa, jos kunta laittaisi tyhjiä pusseja sellaisiin
paikkoihin jossa tiedetään koiria kuljetettavan. Ja jätesäiliöitä myös lähelle
johon pussit voisi pudottaa? Vika ei ole koirassa vaan taluttajassa!
paskattaa metsän puolelle???
Pusseja ei tarvita kuin kaupungeissa, jossa luontoa ei ole.
No niin voi, mutta kun omistajat ovat niin juntteja, etteiväty sitä hokaa, vaan antaa paskoa polulle.
Luultavasti ei toimisi sillä joku hamstraisi ne kuitenkin marjojen säilytys pusseiksi. Tyhjä leipäpussi yms taskuun ja lenkille. Pussien saatavuus ei ole ongelman syy vaan ihmisten laiskuus ja välinpitämättömyys.