Miten Katainen voisi pärjätä

Portugal-paketti ei suinkaan ole Suomen kannalta ainoa tärkeä eikä välttämättä edes kiireellisin kysymys ensi maanantain Ecofin-kokouksessa. Esityslistalle nousee myös uusi 20-30 miljardin apupaketti Kreikalle. Lisäksi Irlanti haluaa neuvotella lainakorkojensa alentamisesta.

Miten Perussuomalaiset suhtautuisivat hallituksessa noihin kysymyksiin? Saattaisi oll aika riitaista hallituksessa ratkaista tuon tyyppisiä kysymyksiä järkevästi.
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikö sinule vielä selvvää? Meidän on aina äänestettetävä EU:n sanelun mukaan, etemme putoa päydästä, jossa pääsemme äänestämään EU:n sanelun mukaan?

Äänestä
  • Mutoin emme saa EU:lta tukirahoja, niitä amojan rahjoja jotia sinne syydämme kuin kankkulan kaivoon.
    Hölmöläisen touhuja.

    Äänestä

kokoomus oppositioon.Soini sdp lopettaa kituvan EU:n

Äänestä
  • Suomen. Palaamme 1900-luvun alun hevosvetoiseksi pettu järsiväksi maaksi jota johtaa ruotsinkielinen yläluokka.

    Äänestä

  • Samalla lopettaa kirjoitti:

    Suomen. Palaamme 1900-luvun alun hevosvetoiseksi pettu järsiväksi maaksi jota johtaa ruotsinkielinen yläluokka.

    Tätä kokkarit ajaa velkauttamalla Suomen!

    Äänestä

  • näin näreet kirjoitti:

    Tätä kokkarit ajaa velkauttamalla Suomen!

    Pääasia että sijoittajat saavat omansa, muulla niin väliä.

    Äänestä

Eihän me tyhmiä olla. Minkä vuoksi täytyisi auttaa velkaantunutta jolla ei ole realistisia mahdollisuuksia maksaa velkaansa takaisin kohtuullisessa ajassa. Sekä velkaannuttaa itseämme muiden auttamisella.Ei se vaan niin mene oikeassa elämässä.Tuskin Portugali ja kreikka jäävät ainoiksi avustuskohteiksi, aivan varmaan jos osallistumme tähän tukipakettiin niin saamme olla "lahjoittamassa" eurojamme myös muile ylivelkaantuneille maille ja kun tämä jatkumo saadaan käyntiin niin kohta suomenkin täytyy ajautua samaan velkakierteeseen.Kaikista paras olisi kun näille maillllllllllle tehtäisiin ihan normaali saneeraus/velkajärjestely jossa lisä velkaantuminen estetään ja tehdään sovittelu vanhojen velkojhen hoidosta.Eikö ole yksinkertaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persujen kanssa? kirjoitti:

Portugal-paketti ei suinkaan ole Suomen kannalta ainoa tärkeä eikä välttämättä edes kiireellisin kysymys ensi maanantain Ecofin-kokouksessa. Esityslistalle nousee myös uusi 20-30 miljardin apupaketti Kreikalle. Lisäksi Irlanti haluaa neuvotella lainakorkojensa alentamisesta.

Miten Perussuomalaiset suhtautuisivat hallituksessa noihin kysymyksiin? Saattaisi oll aika riitaista hallituksessa ratkaista tuon tyyppisiä kysymyksiä järkevästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu