syringomyelia

kipuilija

Sairastan syringomyeliaa (selkäytimen ontelotauti) onko kenelläkään kokemuksia lääkäristä joka tietäisi mitä tehdä kipujen lievittämiseksi. Rintaranka on jäykän oloinen ja kivulias kävellessä. Skolioosi myös lannerangassa. Leikattu 2 kertaa selkää ja kerran kaularankaa. Rintarangassa myös prolapseja. Onkohan Kuopiossa lääkäriä (neurokirurgia) joka osaisi auttaa esim. leikkauksella.

4

2896

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LL

      neurologit ja neurokirurgit hoitaa näitä juttuja

    • kipuilija

      Tiedän kyllä, että neurokirurgi ja neurologi hoitavat, mutta tietäisikö kuka esim. Kuopiossa olisi lääkäri joka ottaisi asian hoidettavaksi. Kysin lääkäreiltä en ole hoitoa saanut ko. sairauteeni.

    • syringomyelia

      On se kumma juttu, että pitää mennä yksityiselle lääkärille saadakseen hoitoa yliopistollisessa sairaalassa. Kokemuksestani voin kertoa, että näinhän se menee.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      2952
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2621
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2584
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      100
      2226
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2084
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      331
      1846
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1546
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1178
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1165
    Aihe