Moi. Minun tyttäreni 16v kärsii vielä yökastelusta. Haluaisin tiedustella mistä saa kohtuuhintaisia vaippoja hänen ikäiselleen?
Ollaan käytetty drynites housuvaippoja mutta niissä tuntuu olevan liian pieni imukyky. yöllä on melkein aina pyjamahousutkin kosteat.
Drynitesia käytetään myös pitkillä reissuilla ja silloin jos koskaan on aika noloa tyttäreni kannalta mennä huoltiksen vessaan vaihtaan vaippa märissä housuissa.
Eli tarvittaisiin isompia, imukykysempiä vaippoja tampereen alueelta!
Ehdotuksia?
Vaippoja tampereelta
7
2601
Vastaukset
- Boy-88
Moi! Abenan teippivaippoja löytyy joistain cittareista ja tokmaneista, vapaavalinnoista. Tosin cittarit vissiin poistamassa valikoimastaa, ainakain pirkkalan citymarketissa olivat poistohäkissä 8e/pussi mut nopee saa viel sieltä eilen oli oli monta pussia jäljellä. Oli myös housuvaippoja samas häkis
- äiti-45
kävin eilen piateekista näsilinnankadulta hakemassa pussillisen tena slip maxia tyttärelle. On kyllä aika paljon paksumpia kuin drynitesit, mutta nyt pysyy sänky kuivana. Saa nähdä miten tytär suostuu käyttään niitä matkoilla, kun aika paljon varmaan housujen alta näkyvät, mutta parempi sekin varmaan kuin märät housut :)
- yökastelijatyttö
Noi abenan vaipat ei ole oikeen mun mieleen. Pitäis kyllä olla muovipinta että pysyy kosteus sisällä eikö vuoda kosteutta housuille. Ajattelin säästää rahaa jo ostaa itselleni noita abenan teippareita yövaipoiks. Mutta pyjaman housut oli kuitenkin märät joka aamu :S Nyt pitäis hankkia jostain taas parempia vaippoja. Itsekin olen tampereelta, eilen ainakin oli slipit loppu piateekissa. Onko muita paikkoja tampereella jotka myy kunnon vaippoja?
- saman kokenut...
Päiväkäyttöön varmasti mukavampi vaihtoehto olisi housuvaippa, joka on tarkoitettu keskivaikeeaan virtsankarkailuun. (https://www.tenakauppa.fi/naisten-virtsankarkailu-inkontinenssi-tuotteet/TENA-iProtective-Underweari-Discreet-Extra/) . Yökäyttöön sopii hyvin nuo tenan teippivaipat tai vyövaipat. Oikea koko löytyy vyötärön ympärysmitan mukaan. Voit tilata niitä suoraan tenakauppa.fi -sivustolta, ja posti tuo ne huomaamattomassa paketissa suoraan kotiovellle.
- tena123
tena.fi
- yökastelijaM32
Fennomedical myy muovipintaisia teippivaippoja. Aika kevyitä, mutta silti hyvin imukykyisiä. Toivottavasti tyttäresi tottuu uusiin vaippoihin, varmasti ajan kanssa... kuiva ja puhdas olo kuitenkin mukavaa. Samoin hänen ikäiselleen riittävä ja tasainen yöuni, joten yövaippoihin kannattaa myös satsata. Olisi mukava kuulla, miten teillä on lähtenyt menemään...
- samalla kyydillä
Meillä olisi ylimääräiseksi jääneitä molicare teippivaippoja neljä pussia m-kokoa. Vois myydä ne pois tilaa viemästä. Voitaisiin tuoda ne Tampereelle päin 26-27.11 eli tuleva viikonloppu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741