Tuolla rahalla, mikä uppoaa tuohon lintutornipuistoon, olisi saanut Varasjoen entisöityä ja tehtyä siihen kauniin jokivarsipuiston. Olisi varmaan enemmän käyttöä. Kuka viitsii lähteä asiasta tehden tuonne kantatien taakse puistoilemaan?
Kaupungin lähipuistolla olisi ollut varmaan enemmän käyttäjiä. Tuo Varasjoen varsi olisi luonut kauniit puitteet tuollaiselle puistolle.
Kaupungin lähipuistolla olisi ollut varmaan enemmän käyttäjiä. Tuo Varasjoen varsi olisi luonut kauniit puitteet tuollaiselle puistolle.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Iso raha menee moiseen lintupuistoon. Olisi ollut tärkeämpiäkin kohteita vaikkapa juuri tuo mainitsemasi. Tämähän oli kauungin korkean virkahenkilön alulle pistämä juttu koko homma. Meidän kaikkien yhteiset rahat ovat liossa tuossa hankkeessa ja lopputulos arvuuttelun varassa.
Kyllä torni on tarpeellinen. Tehty vain niin kauaksi tiestä. Voisiko sen lankkupolun joka näyttääkin vielä epämukavalta kävellä, korvata kunnon autotiellä tornille saakka.
Niin ja entäs se suunitteella oleva siirtolapuutarha pitää saada tuhota historiallinen vanha kaupunginosa. Eikö sille siirtolapuutarhalle vältä Iikka Hämäläisen vanhat pellot tai Keväniemen pellot, mutta kun taitaa olla jonkun elitin hommia koko touhu. Älyttömyys ja tyhmyys näkyy vain tiivistyvän.i