Rengaspaineista

Millaset paineet pitäisi olla 235/50/18" renkaissa? autolla painoa 1850kg
62877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jottaa luokkaa pari baaria

Äänestä

2.7 neuvottiin mun audia6 245/40/18 nakeil ja paino lienee siel samoil haminoil.Ja täydel kuormal taakse 3.0.Toki 3.0 on ny kaikis

Äänestä

Eteen 2.3 ja taakse 2.5

Äänestä

Laita eteen 2.9 ja taakse 2.8. Minulla vastaavaa kokoa ja painetta. Rengasliikkeissä ihmetellään renkaiden tasaista kulumista... :-D

Äänestä

Ohje sanoo 2,3/2,5. Itsellä on 235/45-18. Rengasliikkeessä laittoivat 2,8. Edelliset renkaat kuluivat reunasta, samoin tuntui aiemmin vähän herkältä urissa. Asia korjaantui näillä 2,8 bar paineilla. Auton oma paino 1750kg

Äänestä

Pittää olla melkomoiset, pittää pittää, ainakin pari ellei enempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvääääää kirjoitti:

Millaset paineet pitäisi olla 235/50/18" renkaissa? autolla painoa 1850kg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu