pSS:n harjoittama vihapolitiikka tuottaa karmeaa tulosta kautta maan.
http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Väkivaltainen rasismi tulee iholle/1135266022011/?cmp=tm_etu_paakirjoitus
pSS:n vihanlietsonta tuottaa tulosta
14
72
Vastaukset
- kyssäriperse pSS
Moni persu tuskin edes tajuaa, minkälaisia pahuudenvoimia irti lietsoo?
- Ollin oppivuodet
Olen huomannut persujen palstan vihanlietsonnan pohjalta, ääriainesten solvauskampanjointien vaikuttaneen monen nuoren käyttäytymiseen. Kohde ja kansanosa ei aina täsmää perinteisiä ihmisryhmiä, mutta vihata osataan ja opetellaan jos ei osata.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tuo on muuten totta. Täällä hilluu vapaana ihmispoloisia kiihottamassa toisia natsitteluineen ja Hitlereineen ym. muine solvauksineen päivästä toiseen. Ihme jos tähän ei puututa! Aivan järjettömiin mittasuhteisiin paisunut kiihotuskampanjointi pitäisi eristää.
- gegen Faschismus
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:
Tuo on muuten totta. Täällä hilluu vapaana ihmispoloisia kiihottamassa toisia natsitteluineen ja Hitlereineen ym. muine solvauksineen päivästä toiseen. Ihme jos tähän ei puututa! Aivan järjettömiin mittasuhteisiin paisunut kiihotuskampanjointi pitäisi eristää.
Natsia tulee voida kutsua natsiksi, jos natsi on natsi. Miksi perussuomalaiset haluavat tämän niin kovasti kieltää? Kysymys on retorinen.
- ei soininazi
Miksi Soini ei tuomitse rasismia? Ainoana eduskuntapuolueen puheenjohtajana hän ei allekirjoittanut edes rasisminvastaista julkilausumaa.
http://mariarajakari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/72521-timo-soinin-on-selkeasti-sanouduttava-irti-rasismista- gegen Faschismus
"Ainoana eduskuntapuolueen puheenjohtajana hän ei allekirjoittanut edes rasisminvastaista julkilausumaa."
Vahvin tuki menisi?
- Korjaus aloitukseen
Aloitusotsikko kuuluukin oikeasti näin: pSS:n kohdistamamme vihanlietsontamme alkaa tuottaa tulosta.
- L.R.T
pSS:n harjoittama vihanlietsonta saa aikaan myös tällaista:
http://petrisakkinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/72566-persurasistit-nettiterroristeina
- Tarkkana ettei itse.
Tyhmempi jos olisin en huomaisi linkin rajua vihakampanjointia ja ala-arvoista solvausta kansanosaa kohtaan. Vihoissaan kirjoitettu palautekommentointi sisältää itseasiassa saman määrän ala-arvoista vihaa ja herjauksia kuin mihin hän itseasiassa kantaa ottaa. Hurjaa porukkaa, ei muuta voi sanoa.
- WRGRGW
Noitavaino on vasta alkanut ja Keskustan kosto tulee olemaan karmea!
- Kepu pickup-autot:.!
WRGRGW kirjoitti:
Noitavaino on vasta alkanut ja Keskustan kosto tulee olemaan karmea!
.
on jo lähteneet maakuntakierroksille antamaan poikittaista mailaa jokaiselle joka on eri kuin kepu
.
- itäsuomi
Olen lukenut tämän vihreisiin kuuluvan Fatim Diarran blogin ja kommentoinutkin sitä useampaan kertaan.
Mutta kyllä siinnä on syytä hänessä itsessäänkin.
Itse koen ihan rehellisesti niin, että persuja vastaan alkoi vihanlietsonta jo vaalitenteissä vähättelevällä asenteella. Nyt sitten pääasiassa vihreät ovat ottaneet tämän elämäntehtäväkseen. Ja se on varmasti ärsyttänyt persujakin ja jyrkentänyt heidän puheitaan.
Mutta persut eivät ole yhtään sen rasistisempia kuin muutkaan suomalaiset ja ihmiset ulkomaillakaan.
Turhaa ja aiheetonta jatkaa pesujen syyttelyä !- Viha ruokkii vihaa
"Itse koen ihan rehellisesti niin, että persuja vastaan alkoi vihanlietsonta jo vaalitenteissä vähättelevällä asenteella."
Muuta kyllä siinä on syytä heissä itsessäänkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648