Kyllä minä olisin kiinnostunut keskustelemaan asioista kanssasi henkilökohtaisesti. Mutta, en voi yksin tehdä mitään.
Olen epävarma sinusta. Kyllä minulla(kin) on vahvoja tunteita sinua kohaan.
Täällä olevat viestit ovat sekavia. Toivoisin että käyttäisit vahvoja tunnisteita.Voin vain pyytää sinua laittamaan viestiä. Ilahtuisin suuresti.
En haluaisi kirjoitella palstoilla.
Olen epävarma sinusta. Kyllä minulla(kin) on vahvoja tunteita sinua kohaan.
Täällä olevat viestit ovat sekavia. Toivoisin että käyttäisit vahvoja tunnisteita.Voin vain pyytää sinua laittamaan viestiä. Ilahtuisin suuresti.
En haluaisi kirjoitella palstoilla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jospa itse laittaisit viestiä-mitä pelkäät
Pelkään, että hän ei halua puhua mitään. Kuitenkin tiedän että hän on täällä. Häntä ei ilmeisesti tämä epävarmuus häiritse. Olen odotanut että hän ottaisi yhteyttä. En haluaisi vaikuttaa painostavatla.
Olisit voinut laittaa kenelle viestisi meni ja keneltä. Turha hokea ettei yksin voi mitään.
Nainenko oot??
Itselläni on samanlainen tilanne ja koko elämäni on aivan sekaisin sen takia.
Sanon vain näin...
Jos hänet vielä tapaan, siitä tulee vieläkin henkeä salpaavampi kuin viimeksi, saadaan kokea jotain sellaista uudelleen jota ei tiedä olevankaan, viimeksikin se tyrmäsi täydellisellä hurmiolla meidät kummankin, se illan tunne hipentumineen, tunteita sekä tuntemuksia joita ei voi sanoin selittää, sen kaikki tapahtuukuin itsestään, jokin suurempi voima ottaa vallan eikä sitä voi kumpikaan vastustaa, jotain niin vahvaa ja ihanaa ettei sellaista varmaan voi kokea kuin yhden ihmisen kanssa... En ainakaan minä, kukaan toinen ei saa minussa sellaista aikaiseksi, ihan vain istumalla vierellä ja olemalla läsnä..
Se tunne joka kasvoi salassa kummassakin oli jotain joka oli aiemmin jo syttynyt, mutta kuitenkin hiipunut kunnes tapasimme ja se kipinä kasvoi roihuksi, yhteiseen roihuun, ei siitä puhuttu toisillemme mutta kumpikin sen tiesi kuitenkin.
Ymmärsin vasta että siinä todella oli suuret tuntenukset joita ei uskaltanut viedä eteenpäin, siksi ei kumpikaan lupaa kysellyt kun kaikki oli sanattomastikin selvää, ilman menneisyyttä se ei olisi ollut mahdollista..
Elämä voi yllättää, tunteet voi yllättää, yksinkertaisesti jos tällaista tapahtuu ei sitä voi estää..
Minulla on yksi tällainen ihminen elämässäni, hänen tapaamisensa jälkeen en ole voinut päästää ketään muuta lähelleni, se kaikki mitä tapahtui, sitä ei voi aikaan saada kukaan muu...enkä sitä haluakaan..
Salaisuus sielussa..
"...vain istumalla vierellä ja olemalla läsnä..."
Huh, nämä sanat kyllä säväytti! Samanlaista on osunut omalle kohdallenikin, joten voisin kyllä allekirjoittaa tekstisi täysin...
tosin sillä erotuksella, että tapaan tuon miehen vielä uudelleen, siinä ei ole sijaa jos-sanalle :)
Älä pistä toista tekemään sitä kaikkea mitä et itse uskalla. Olisit voinut halutessasi laittaa viestiisi ne vahvat tunnisteet mitä kehoitat toista käyttämään.
Miksi et tehnyt niin ?
Eihän tästä selvinnyt edes se menikö miehelle vai naiselle.
Olen nainen. Ei kyse ole pelkästään uskaltamisesta. Olen minä jotain pientä jo tehnytkin. Tuntuu että hän "pelästyy" jos jollakin tapaa lähestyn häntä. Mitä sille voisi tehdä? Hän siis reagoi sellaisella tavalla jota en ymmärrä.
Miten voisin lähestyä häntä ilman että hän "pelästyy"?
Vaikea tilanne. Ehdotuksia?