Pääministeri kieltää tasaverotuksen!

Mari Kiviniemi uhoaa maakuntalehdistössä tänään, että Suomeen ei sovi tasaveromalli, vaan rikkaimpien on myös osallistuttava veronkeruuseen yhtälailla kuin köyhienkin! Ei ole todellista!
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaksi edellistä oikeistohallituskautta vienyt Suomea enemmän TASAVERON suuntaan kun kaikki muut yhteensä .

Kiviniemen puheet lähinnä HURSKASTELUA ja tietämättömien pisteidenkeruuta .

Sama asia kun käteinen julisti ettei Suomessa ole tuloerot kasvaneet heidän hallituskaudella .

Tässä VASTUULLISTA tiedottamista VASTUUTTOMILTA politikoilta .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mari on hyvä! kirjoitti:

Mari Kiviniemi uhoaa maakuntalehdistössä tänään, että Suomeen ei sovi tasaveromalli, vaan rikkaimpien on myös osallistuttava veronkeruuseen yhtälailla kuin köyhienkin! Ei ole todellista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu