Kreikassa jo yleislakko

Lekkeripeliksi näyttää menevän.
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minkähän takia tavallinen kansa lakkoilee? Siksi, että se maksaa poliitikkojen laskut. virheelisestä politiikasta. EU:n ja kansainvälisen valuuttarahaston lainapaketin ehtona ovat voimakkaat leikkaukset ja verojen korotukset, josta seuraa korkea työttömyys ja elämän kurjistuminen.

Äänestä
  • Kreikan tauti on itse aiheutettu, katsokoot välillä peiliä. Eihän köyhä takapajuinen ja kehittymätön Välimeren maa yhdessä yössä muutu rikkaaksi, vaikka nämä filunkikreikkalaiset sellaista rupesivatkin luulemaan.
    Pää tule yleensä vetävän käteen ja ahneuskin saa palkkansa. Nyt on aika koittanut Kreikassa

    Äänestä

Löylynlyömä höyli suomipoika antaa lisää rahaa? Pysyy niissä pöydissä!
Pordugalissa tulee samaaa..

Äänestä

Portugalin lisälainoituksen tarvetta ei voi sulkea pois. Lainapaketti maksaa Portugalille 10 vuoden aikana 111 mrd e (laina 78 mrd. e arvioidut korot 33 mrd e. Kolme ensimmäistä vuotta on vapaavuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Johan myrkyn lykkäs kirjoitti:

Lekkeripeliksi näyttää menevän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu