Hah, ei ole mitään järkeä ihastua näin tuntemattomaan mieheen. Muutaman kerran nähtiin, en edes nimeäsi tiedä. Ainoa keskustelummekin sisälsi ehkä viisi sanaa. En vain saanut susta silmiäni irti. Olit sen näköinen, josta pidän. Mä en tiedä oletko koko maailman mielestä komea, mutta mun silmääni sä olit söpö. Ensimmäinen asia, jota ajattelin sinut nähtyäni, että tahtoisin silittää otsatukkaasi. Se ajatus mielessäni menin istumaan ja etsin sut silmiini ja jäin katsomaan.
Sä olit niin kyllästyneen näköinen, sellainen "maansa myynyt, eikä jaksa kiinnostaa". Tuijotin vain, kun en muutakaan osannut ja sä katsoit takaisin. Sun ilmeesi oli epäuskoinen. Mietit selvästi miksi katson. Mä katsoin silti, en vaan saanut käännettyä katsettani pois, mä pidin siitä mitä näin. Sun ilmeesi kertoi ujoudesta ja epävarmuudesta, miehestä, joka epäili, että sitä kusetetaan. Mä huomasin haaveilevani sun kasvojen silittämisestä ja siitä että näkisin sun hymyn joskus. Saisin silittää sun kasvoiltasi pois kaikki sen huolet ja murheet.
Nyt mä en ole nähnyt sua pitkään aikaan. Viimeksi kun nähtiin sä hait jotakuta katseellasi ja mä pelästyin. Mä pelästyin, että se ketä haet ei ole minä. Olisin joutunut luopumaan kaikista unelmistani sua kohtaan. Mä näin sun hymyilevänkin silloin. Pidin siitä hymystä paljon. Se aiheutti melkein rytmihäiriötä. Mä siis kävelin pois, koska olen raukka. Saamaton, onneton ääliö. Mitä jos se oli minä jota etsit.
Mä en tiedä edes sun nimeäsi, etkä sä mun. Mulla ei ole kuin meidän tiiviit tuijottavat katseemme, ei mitään muuta. Mä en tiedä missä sä olet ja miten sut näkisin taas. Et ole ollut siellä missä sua olen tähän asti nähnyt, vaikken mäkään ole kyennyt siellä olemaan nyt niin paljon. Ehkä mun täytyy sanoa hyvästit sulle, meidän kohtaamisemme olivat kai tässä. Susta unelmoiminen vain on saanut mut hymyilemään paljon. Ajatus meistä on tehnyt musta onnellisen, etenkin nyt kun mun elämässä on ollut niin vähän asioita tekemässä siitä onnellista.
Unohtaako vai ei
zai
1
222
Vastaukset
- sefesfw
Toivottavasti tapaatte vielä. Silloin menet ehdottomasti juttelemaan ja varmistat, että löydät miehen jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800