uudet vaalit

Toivottavasti saadaan uudet eduskuntavaalit ja älkää ihmeessä laittako ketään "viime valeissa" mukana ollutta uudelleen ehdolle. Saivat niin paljon ääniä, että ei edes varapaikalle kukaan päässyt. Kyllä Ylöjärvi makaa niin kuin petaa, eli henkilöt jotka oli ehdolla ovat taas passiivisia.
156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näinhän se menee. ollaan kuin ellunkanat ja varmasti läpi menossa ja kun tappio tulee niin ei välitetä äänestäjistä tuon tippaa. Tippa tulee linssiin, mutta vielä saa äänestää ja seuraavissa kuntavaaleissa en ainakaan äänestä heistä ehdolla olleista ketään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liisan juoksu kirjoitti:

Toivottavasti saadaan uudet eduskuntavaalit ja älkää ihmeessä laittako ketään "viime valeissa" mukana ollutta uudelleen ehdolle. Saivat niin paljon ääniä, että ei edes varapaikalle kukaan päässyt. Kyllä Ylöjärvi makaa niin kuin petaa, eli henkilöt jotka oli ehdolla ovat taas passiivisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu