Ei jutta, nyt ei tapahtunut mikään suuri muutos, ellei sitä lasketa että on yli 20 vuotta epätoivoisesti maassa yritetty lyhentää valtion velkaa siinä onnistumatta, nyt sitten saadaan maksua lisää kerralla ja paljon, sehän ei hyvätuloista koske kansa nämä aina ennenkin on maksanut, nämä velkaantumisen kuin euromaiden hölmöilyn maksamisen. Pahalta duunareista tietenkin tuntuu se että demarit meni mukaan ehdoilla joka koski jo tehtyjä päätöksiä, joka oli eduskunnan siunausta vailla, jotka nyt jutta hyväksyi sellaisenaan ilman minkään laista muutosta, siis jo tehtyjä päätöksiä, jokainen tietää että eu:ssa ne eivät muutu miksikään pelkkä muodollista keskustelua.
Perussuomalaiset ovat juuri näitä asioita vastustanut suoraselkäisesti, tietäen että ne tulevat kaatumaan kansan maksettavaksi joka tapauksessa.
Perussuomalaiset ovat juuri näitä asioita vastustanut suoraselkäisesti, tietäen että ne tulevat kaatumaan kansan maksettavaksi joka tapauksessa.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.