Vaalivoittajalle häviäjä

Heinäluoma:
Ovi auki Soinille

SDP:n kansanedustajan Eero Heinäluoman mielestä eilinen Portugalin tukipäätös ei sulje ovea perussuomalaisten nousulta hallitukseen.

Mitens se nyt menikään "demokratia " häviäjä sanelee ehdot vai päinvastoin ?
856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vasemmistolla oli vielä
v 2003 yli 40 % kannatus
v 2007 oli tippunut 31 %
v 2011 oli enään 27,2 %

Silti tarjoilee vaalivoittajalle 4 > 39 paikkaan

Äänestä

Nyt ne vasta sekaisin on, kuin Seikkulan Mantan pillunkarvat

Äänestä
  • Mantan karvat voi olla sekaisin, mutta Kapin munankarvat ovat niin harvat, ettei ne mene edes sekaisin.

    Soini osoitti olevansa kuin Kapi. Kauhea uho päällä mutta heti kun pitäisi ottaa oikeasti vastuuta niin käpykaartiin lähtö koitti samantien.

    Äänestä

  • Soini = Kapi kirjoitti:

    Mantan karvat voi olla sekaisin, mutta Kapin munankarvat ovat niin harvat, ettei ne mene edes sekaisin.

    Soini osoitti olevansa kuin Kapi. Kauhea uho päällä mutta heti kun pitäisi ottaa oikeasti vastuuta niin käpykaartiin lähtö koitti samantien.

    Samanlaisia helvetin rumia ja turvonneita punkkeja molemmat. Pitäisivät nyt vähän parempaa huolta itsestään.

    Äänestä

Hallituksen muodostuksessa myös paikkamäärältään suurempi (SDP) voi toivoa pienemmän puoleen (Persut) tulevan mukaan hallitukseen. Paikkaluvultaan pienpuolueiksi luettavia kuten Kepu, RKP ja Vihreät käytetään sitten tarvittaessa täytepuolueina hallituksessa.

Äänestä

Vaalivoitolla ei mitään arvoa

Äänestä

kokoomus sdp kepu= seuraava hallitus

Äänestä

"kokoomus sdp kepu= seuraava hallitus" Persujen pikkuvelipuolue kepu jää isovelipuolueen kanssa oppositioon räksyttämään. Vaalien suurimmalla häviäjällä ei ole asiaa hallitukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarjoaa hallitusta kirjoitti:

Heinäluoma:
Ovi auki Soinille

SDP:n kansanedustajan Eero Heinäluoman mielestä eilinen Portugalin tukipäätös ei sulje ovea perussuomalaisten nousulta hallitukseen.

Mitens se nyt menikään "demokratia " häviäjä sanelee ehdot vai päinvastoin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu