Säästöhallissa 12.5

kävn aamulla ostamassa pari kiinnitysnyöriä. hinta 2,30 euroa.

Kassatätille annoin 20,30 euroa ja olin saamassa takaisin 12 euroa.

Hämmästelin asiaa jolloin kassa korjasi ja maksoi takaisin oikein, muuten olisi tullut kalliit nyörit. Anteeksi ei kassa kuitenkaan pyytänyt. KIITOS kun huomasin!
12429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

HIRVEÄTÄ jos on totta.

Äänestä

Tää on varmaan se tyyppi joka marisee joka ikisestä pikkuasiasta lehtien tekstaripalstoilla. Oikeen kateeks käy ku jollain murheet noin pieniä. Ite ei kyl tollasii edes kehtais kirjoittaa.... Vaikka se yks Säästöhallin 50v. nainen aina tosi tympääntyneen näköinen ja tuskin jaksaa edes tervehtiä.
Nuoremmille flikoille kiitos iloisesta hymystä kassalla.

Äänestä
  • Totta,

    Kyllä jokaisella pitää olla varaa avustaa paikkakunnan pikkuliiketta kuudella eurolla päivässä. Mitäs noista murehtimaan, pikkurahoista!

    Sorry kun en köyhänä ajatellut, että kyse on pikkusummasta, vain kuusi euroa olisin menettänyt, ja siitä vielä narisen :(

    Äänestä

Ketä kiinnostaa vielä jonkun myyjän naama?? Mitä vitun väliä sillä on kun sen haluamansa tavaran hakee, maksaa ja häipyy? Kyllä täytyy olla itsetunnossa vikaa jos se hymy on saatava vastaan joka helvetin paikassa.

Äänestä
  • on myös jos pitää toisten tuntemuksia vähätellä.On aika huono konsti toisia haukkumalla kohottaa omaa itsetuntoa...

    Äänestä

Vastoinpäin se on oikein hyvä konsti. Heikompia on aina sorrettu ja siitä saa ihan uutta voimaa arkeen. Suosittelen myyjille kumista naamaria missä on taukoamaton kestohymy, jottei asiakkaiden päivä mene aivan pilalle.

Äänestä
  • peruste on myös se että heikompia on aina sorrettu.Heikompia sortamalla vielä heikomman itsetunnon omaavat ihmiset vain koittavat paikkailla sitä särkynyttä itsetuntoaan ja sitä sarkaa riittää loputtomasti.Se kun ei aidosti parane toisia sortamalla vaan pahenee loputtomaksi pahaksi oloksi kun mikään ei enää riitä.Yritä joskus olla positiivinen.Esim.ajatella: Onpa kuuma päivä-no,parempi näin kun viileä kesä ja sade...Vaikka en hymyä kassalla odottanutkaan niin eipä tuosta haittaakaan ollut....Naapurilla näemmä taas uusi auto-no eipä minun ainakaan tarvitse maksaa niitä todella kalliita vakuutusmaksuja....Taas tuolla himputin naapurilla on uusi seurustelukumppani-eipä haittaa koska pian varmaan muuttavat pois yhteiseen asuntoon ja naapuri vaihtuu...Näkyypä olevan kaveri humalassa-no eipä tarvitse minun kärsiä krapulaa kun otan kohtuullisesti tai en ollenkaan...Maailmasta löytyy paljon positiivisuutta ja sitä ajattelutapaa ei opi heti vaan ajan kanssa.Kannattaa kuitenin yrittää...

    Äänestä

Käykö joku vielä säästöhallissakin? d

Äänestä

Myyjäkin on vain ihminen ja vahingossa voi antaa rahasta väärin takaisin. Huoh, kyllä on murheet.

Äänestä

Säästöhallissa on se yks myyjä muutenkin niinku paskaa olisi haukannut. Mulkoilee asiakkaita hyllyjen välissä ja ei tervehdi, asiakaspalvelutaidot on tainnu jäädäunholaan, mikäli niitä koskaan on edes ollut. MikälieAnja. Thyi.

Äänestä

Mitä sillä on väliä?

Äänestä

Voi voi sentään. Ei teidän auta ny muu kuin tyytä siihen säästöhalliinne, kun niin kovasti löitte kampoihin Tokmanni hankkeelle. Ei auta itkut ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rahastus kirjoitti:

kävn aamulla ostamassa pari kiinnitysnyöriä. hinta 2,30 euroa.

Kassatätille annoin 20,30 euroa ja olin saamassa takaisin 12 euroa.

Hämmästelin asiaa jolloin kassa korjasi ja maksoi takaisin oikein, muuten olisi tullut kalliit nyörit. Anteeksi ei kassa kuitenkaan pyytänyt. KIITOS kun huomasin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu