Millä keinoin Suomeen saataisiin uudet vaalit? Ne olisivat selvästi tarpeen.
Uudet vaalit
5
<50
Vastaukset
- Systeemi on mätä!
Vittu että SYSTEEMI ON MÄTÄ, ei se kunnioita kansantahtoa sille että hallituslinjan pitää vaalituloksen perusteella YKSISELITTEISESTI MUUTTUA!
Uudet vaalit saadaan Suomessa aikaiseksi sillä samalla perusteella mitä ollaan käytetty EU tasollakin! Eli äänestetään asioista niin pitkään että tulos on "oikea" ja että Perussuomalaisten vaalivoittoa ja sitä kautta hallituslinjan muutosta aletaan aidosti kunnioittamaan!!- *****
19 prosentin kannatuksella ei vielä pääse sanelemaan asioita.
- Voivoivoi!
Mitä peruSS-vaalivoittoa?!?!?
PeruSS sai 19% (kuvittele edessäsi 5 keppanapulloa, joista sinä saat yhden ja siitäkin annat jämät jollekulle, niin hahmotat, pajonko on 19%) äänistä ja tuli kolmanneksi. Jos on yhteistyöjyvytön, on yhteistyökyvytön ja joutaa oppositioon.
Mitipä sitä.
- Soini-messias
Ensimmäiset ja aidot "vaalit" käytiin Ponttius Pilatuksen järjestämänä huuto-äänestyksenä. Väärinhän silloinkin kansa "äänesti" ja seurauksista saamme edelleenkin kärsiä.
- Systeemi on mätä!
SYSTEEMI KUSEE!
EDELLISEN HALLITUKSEN LINJAUKSET KOKIVAT EDUSKUNTAVAALIEN MYÖTÄ RÖKÄLETAPPION JA NYT SAMA MENO JATKUU SDP:N SÄESTYKSELLÄ!
VITTU MITÄ PASKAA SYÖTETÄÄN PERUSSUOMALAISILLE JA SEN TUHANSILLE JA TAAS TUHANSILLE ÄÄNESTÄJILLE!!!!
ONKO TÄMÄ OIKEUDENMUKAISTA?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016259
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814839Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1003101Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302932Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262165Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191546Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371111Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921110Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311036- 48804