Joista vain murto-osa maksaa todellista veroa, ei tarvitse päästä hallitukseen. Kokoomus maksaa suurimman osan valtakunnan veroista on tietysti oikea puolue päättämään hallituspohjasta.
Tervemenoa persuille epäjärjestykseen ja lopulta Vennamon puolueen kohtalo.
Tyhmät_persut
4
<50
Vastaukset
- Systeemi on mätä!
SYSTEEMI KUSEE!
EDELLISEN HALLITUKSEN LINJAUKSET KOKIVAT EDUSKUNTAVAALIEN MYÖTÄ RÖKÄLETAPPION JA NYT SAMA MENO JATKUU SDP:N SÄESTYKSELLÄ!
VITTU MITÄ PASKAA SYÖTETÄÄN PERUSSUOMALAISILLE JA SEN TUHANSILLE JA TAAS TUHANSILLE ÄÄNESTÄJILLE!!!!
ONKO TÄMÄ OIKEUDENMUKAISTA?! - Axel Freudenthal
Uppsala Rasbiologiska Institutet: "Hyvin kirjoitettu! Kiitos SDP:n Heinäluoma ja Urpilainen, Kokoomuksen Katainen ja Stubb! Ja tietysti Wallin & kumppanit! tänkjuu tänkjuu! Nyt äkkiä saunailtaan, jossa juodaan snapsia ja huudetaan SKÅL! ja keskustellaan virkanimityksistä! Jokaiselle serkulle löytyy jotakin!"
- ihmiselle nannelia
Soinilta meni poliittisesti paskat housuun.
Ei paskahousuista ole ministereiksi. - Vaalivoitto pysyy
ITE OOT TYHMÄ KUN MUITA HAUKUT!!
SOINI SAI KUITENKIN NYT ÄÄNESTÄJIEN TAHDON MUKAAN SANOTTUA EI PORTUGALI PAKETILLE.
VAIKKA PAKETTI MENI LÄPI VASTUSTUKSESTA HUOLIMATA NIIN TÄRKEINTÄ ON ETTÄ PIDETTIIN KIINNI PERIAATTEESTA EIKÄ ALETTU HUOR*AMAAN KATAISELLE JA PAINAMAAN TYHJÄÄ NIIDEN ÄÄNESTYKSESSÄ JOTTA OLTAISIIN SAATU KAIKKI MUUT PERSUJEN TAVOITTEET LÄPI HALLITUKSESSA.
Kaikki perussuomalaisten äänestäjät ovat samaa mieltä siitä että ennemmin sanotaan kuuluvasti isoon ääneen ei portugalin miljardin euron tuelle kuin ollaan hiljaa siitä hallituksessa jotta saadaan muut asiat läpi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o4026964Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki514065Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa162373Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava581625SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän31549Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä
Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t981544Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --61427Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2611408- 1001173
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue231117