Hallituksessa sama meininki näyttää jatkuvan, vaikka Keskustan tilalla onkin nyt SDP. Kok, SDP, RKP ja Vihreät ovat siellä sekoilemassa, kun Euroopassa hommat kusee täydellisesti. Siitä kansa saa maksaa kallista hintaa, ja se sataa kannatuksessa PS:n laariin.
Seuraavissa vaaleissa räjähtää
17+4
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei tässä jaksa seuraavia vaaleja ajatella. Nyt vaan tuli todistetuksi se ettei rehellisellä politiikalla hallitukseen mennä.
Mikään ei muutu Suomen politiikassa, näin se on nähtävä.
TÄMÄ ON VITTU POLIITTISEN ELIITTI-ESTABLISHMENTIN JA VALTAMEDIOIDEN DIKTATUURI JOSSA MIKÄÄN EI MUUTU KOSKAAN!
EI MUUTU VAIKKA EDELLISEN HALLITUKSEN POLIITTISET LINJAUKSET KOKIVAT VAALEISSA RÖKÄLETAPPION!
KUKA HALUAA ODOTTAA NELJÄÄ VUOTTA SAMALLA PASKALINJALLA MILLÄ EX. HALLITUS ASIOITA AJOI? NYT SAMA HOMMA JATKUU DEMARIEN AVUTUSTUKSELLA EIKÄ MIKÄÄN MUUTU PAREMPAAN!
JOS EI REHELLISILLÄ VAALEILLA VOI IHMISET VAIKUTTAA ASIOIHIN NIIN MILLÄ SITTEN?! ASEISIINKO TÄÄLLÄ PITÄÄ TAVALLISTEN KADUNIHMISTEN ALKAA TARTTUMAAN?
Ensi vuonna on kahdet vaalit: kunnallisvaalit ja pressan vaalit.
Tämä EU homma kostautuu pahasti nykyiselle valtaeliitille. Kansa ei unohda. SDP ja Kokoomus tulevat käsimään vaalihistorian suurimmat tappiot ja syystä.
Soinin tultua valittua presidentiksi kutsutaan uudet eduskuntavaalit ja nykyinen valtaeliitti häviää.
EU:lle menee huonosti ja luu jää käteen Kataiselle.
Ennen lopullista häviötään valtaeliitti yrittää rahastaa mahdollisimman paljon: SDP vetää uudet forttumit ja Kokoomuksen johtajat saavat jonkin palkkioviran EU:sta.
Kansa ei kuitenkaan unohda vaalipetoksia. Valtaeliitti ei myöskään pysty estään vapaata tiedonsaantia kuten ennen. Gallpeillakaan ei psyty enää valehtelemaan.