Demarien petos äänestäjilleen palkitaan runsailla ministerinsalkuilla uudessa hallituksessa.
Urpilainen ja Klani hokivat ennen vaaleja kerta toisensa perään "sijoittajavastuu, sijoittajavastuu,,". Nyt sitten sijoittajavasttuut ovat siirtyneet hurskaiden toiveiden tasolle.
Tiilikaisella oli radiohaastattelussa pitelemistä, ettei olisi ääneen nauranut, kun kysyttiin onko jotain nyt muuttunut tai muuttumassa Portugalin lainan ehdoissa.
Keskustan Kiviniemi sortui puolueineen liian rehelliseen vaalienaluspolitiikkaan. Jälleen kerran nähdään, ettei rehellisyys kannata. Sujuva valehtelu näyttää toimivan loistavasti.
Petos saa palkkansa
3
<50
Vastaukset
- Kepu ja petos
Ehkä mainitsemasi petos käsitteenä sopii paremminkin kepulaisuuteen. Demarithan asettivat jo vaalitaistelun aikana tiettyjä ehtoja tukipaketille, jotta puolue voi ajatella hallitusvastuuseen menoa ja näin toimittiin käytännössäkin. Ei pitäisi kepulaisen punikin pauhata jaskaa tällä agraarisosialistien tukielättipalstalla.
- Näin oN
Mutta mielenkiintoista on se että Demarit tulivat nyt vaatimuksineen Keskustan linjoille.
Demareiden ehdot on nyt täysin samat joita Keskusta ajoi. Nyt ne on vain tulee kirjatuksi hallitusohjelmaan.
Demarit olisi voineet vaalihaastatteluissa sanoa ihan hyvin että tuemme Keskustan linjaa ja haluamme ne hallitusohjelmaan.
Tämä olisi ollut rehellistä!!!!
Tosia asia on että' Demarit vähintäänkin harhauttivat äänestäjiään.
Mutta niin kuin Mari Kiviniemi sanoi: Tervetuloa Keskustan linjoille.
Sitten niistä tulevista ratkaisuista!!!
Keskustalla on ja on ollut tiukempi linja ehdoissa jatkossa rahoitusta tarvitseville kriisimaille kuin nyt Demareiden vaatimukset on.
Demareiden ratkaisu on kosmetiikkaa ja naaman pesua.
- Mielenkiintoinenpa
näkökulma petokseen sinulla ;)
Petos ei ole petos mutta totuuden kertominen on petos?!
Mikään, siis ei mikään, ei ole muuttunut Portugalipaketissa sitten vaalien. Toki petosta on valmisteltu huolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15812109
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454550Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1343643Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3621609Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451