Kun pSS-mies Timo Soinin koko politiikka perustuu pelkkään populismiin, ja vihan ja katkeruuden hyödyntämiseen, niin ei ole ihme kun kupla puhkeaa.
Syrjäytyneen kansan tyytymättömyys on toki ennenkin kanavoitu vihaan: ei EU-viha ole siinä mikään poikkeus. Nyt vaan eletään 2000 lukua, joten kaikki eivät menneet halpaan. Suuresta vaalivoitosta huolimatta PerusSuomalaiset edustavat vain 13% kansasta. Eli suurin osa kansaa osasi kuitenkin jättää populismin omaan arvoonsa.
Suurimaksi puolueeksi Suomi äänesti Kokoomuksen ja halusivat sen muodostamaan hallitusta. pSS-mies ajoi itsensä nurkkaan ja joutui jäämään tyhjien vihapuheidensa vuoksi pois hallituksesta. Puheet saavikaupalla jaettavasta Eu-rahasta toi valeissa äänivyöryn, mutta kun kansalle väännettiin vihdoin totuus esiin, niin valheilla ei ole menestystä. Yhtään senttiä ei ole luvattu Porttugalille lahjaksi: nyt sen tosiasian on pakko myöntää sokeimmatkin pSS-mies Soinin harhauttamat.
Valheiila saatiin aikaan aikamoinen Jytky, mutta kuukausi vaalien jälkeen kun valehtelu johti umpikujan valahti koko Jytky omiin housuihin.
NINEL
Tyhjillä puheilla ei pitkälle päässyt
7uhygy67
3
<50
Vastaukset
- ihmiselle hyvä
Syökää köyhät jytkyä!
Soini tarjoaa.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Tutkija Hallituksesta voi tulla vahvempi ilman perussuomalaisia/1135266094273 - Timo Soinin koko
Juuri näin eli Timo Soinin koko politiikka perustuu pelkkään populismiin, ja vihan ja katkeruuden hyödyntämiseen, niin ei ole ihme kun kupla puhkeaa.
- sanon ystävyydellä
Soiniin uskovien kannattaisi hakeutua kiireesti hoitoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785