Thai-hieroja vai prostituoitu

tuurijuoppo*

Osaako kukaan keroa minulle, mikä ero on lehdessä palveluitaan ilmoittavalla prostituidulla ja kiinteässä osoitteessa toimivalla Thai-hierojalla.

Olen käyttänyt molempien ammattiryhmien palveluita muutamia kertoja menneiden vuosien varrella ja todennut, että kumpaisessakin on pääasiallisena kauppatavarana seksi.

palvelun tarjoajat ovat toki yksilöitä ja kumpaisessakin on sekä ystävällisyyttä että tylyyttä, mutta hinnoittelu vie plussan Thai-tytöille.

Jos tilaan ajan kotimaiselta palveluntarjoajalta on hintataso 150 - 200/ tunti, mutta kun menen hierontaan ja maksan 30 euroa puolen tunnin hieronnasta.
Jos haluan seksiä on Lahdessa hinta Thai-tytöllä 150,00 mutta kun sanon, että on vain 50 - 70 euroa rahaa jäljellä.... saan mitä haluan.
Näin ainakin eilen Lahdessa Rautatienkadulla kun tyttö tuskaili asiakkaiden vähyyttä.
Onko muilla kokemuksia Lahden Thai- hinnoista, vai kävikö minulle vain tuuri?

3

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12 12

      "mikä ero on lehdessä palveluitaan ilmoittavalla prostituidulla ja kiinteässä osoitteessa toimivalla Thai-hierojalla."

      Ero on siinä, että lehdessä palveluitaan ilmoittava prostituoitu yleensä kertoo etukäteen, millaisia palveluita on tarjolla ja mitä ne maksavat. Joillakin on vebbisivuja, jotka ovat hyvinkin yksityiskohtaisia.

      Thaihieronnassa palvelut ovat lakipykälien vuoksi epävirallisia eli niistä ei välttämättä ole sovittu etukäteen ennen hierontaan liittyvän perusmaksun suorittamista. Tuo perusmaksu liittyy thaihieromon pyörittämiseen ja mahdolliset seksipalveluun liittyvät maksut taasen ovat sinun ja hierojan välinen yksityisasia. Jos siis olit etsimässä yhdyntää ja kohdallesi sattui yhdyntään haluton hieroja niin se on sinun ongelmasi ja voit lähinnä vain todeta tilanteen.

      Jos seksipalveluiden myyminen Suomessa olisi nykyisen siedetyn sijaan säänneltyä niin tilanne olisi toinen ja paveluiden hinnat vastaavasti alempana.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      20
      6384
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      164
      5753
    3. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5148
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      92
      4729
    5. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      229
      4676
    6. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      191
      4603
    7. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4559
    8. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      66
      4424
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      4009
    10. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      3977
    Aihe