Nyt ne mielenkiintoiset vasta alkavatkin Suomessa!

suoraselkäinen

Jos hallitus kerätään suurista vaalihäviäjistä ja vaalien todellinen voittaja eristetään pois hallitustyöstä niin sopii odotella seuraavia galluppeja mielenkiinnolla. Perussuomalaisten kanta ei pitänyt olla kenellekään mikään salaisuus joten kantansa pitäminen loppuun saakka ilman suurta hinkua Audin takapenkille osoittaa juuri sitä suoraselkäisyyttä jonka puutteesta Soinia syytettiin.

2

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimenomaan!

      Monet toivoivatkin oppositioasemaa! Sieltä on parempi vaikuttaa asioihin, kun ei ole huono hallitusohjelma kahlehtimassa.

      Ja kannatus sen kuin kasvaa....

    • muskettimies e

      Aikooko Soini noin vain niellä kyseisen tilanteen. "Tarttes tehrä jotain"

      Rumia sisäsiittoisten ruotsalaisten paskanaamaa kun ei jaksa oikein toiset neljä vuotta hallituksessa katsoa. Tyhmiäkin ovat vielä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      39
      10563
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7921
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6324
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4892
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4717
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4056
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3413
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3060
    Aihe