Saako pesäpallomailalla pyöräilijää hakkaavaa

Illan kyssäri.

vetää surutta pataan? Mielestäni saa. :-//
-Näitä suvaitsemattomia kitisijöitä riittää jalankulkijoissa pilvin pimein. Pyörää jalkakäytävällä taluttavaakin mulkoillaan, kuin halpaa makkaraa??? Miksi on näin?

3

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyssän illari

      Siksi, kun osa polkupyöräilijöistä pilaa kaikkien maineen ja kunnian. Ryhmänä pyöräilijät saavat syyttää pelkästään itseään, jos ei tykätä.

      • dfgvbnvbnbv

        Eihän ihmiset sovellu minkään ajovälineen rattiin noin niinkuin yleisesti. Kyllä itseäni ainakin hävettää mennä pyörällä perässä kun joku suhari kiitää edelläni ihmisjoukon läpi piittaamatta heistä.

        Ei kuitenkaan kannata yleistää, itse osaan kulkea pyörällä ihan yhtä joustavasti kuin kävellenkin, ellen jopa joustavammin, koska keskityn tällöin liikkumiseeni enemmän.


    • Power To The People

      Koska ihmiset on niin luusereita, että täytyy mulkata muita kun eivä tajua mistään mitään. Tee niin kuin minäkin teen, eli älä kiinnitä mitään huomiota tollasiin tyhjäntoimittajiin se on paras tapa, koska sillon he eivät aiheuta sinulle mitään ärsykettä :D

      P.S. Viisaat ihmiset eivät kyttää, ne ovat yleensä jollain tasolla idiootteja jotka kyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe