en viitse/jaksa enää yrittää. Nyt on tullut kolmea eri kanavaa myöten muodostaa yhteys tätä suomi24jää en laske mukaan, koska täällä ei voi yhteyksiä luoda. Kaikissa kolmessa häN on ollut jonkinlainen aloitteentekijä. Mutta kun sitten lähetän kutsun tai annan yhteystiedot, niin ei tapahdukaan mitään vaan pelkkää hiljaisuutta, ei niin mitään vastausta perke... Kohta peruutan sen viimeisenkin, joka on vielä voimassa... taisi ollakin stalkkerityttö, muuta ei voi päätellä.
tänne en taida enää mitään kirjoitella, turhaa ajanhukkaa.
Ikävä vaan, kun oli monenlaisia suunnitelmia
Pitää keksiä muita vaihtoehtoja :|
Antaa olla ... peruutan kutsun
13
330
Vastaukset
- missä semmonen on?
minkä kutsun?
- ReturnToNorm
jos et ole saanut, niin ei ollut sulle, mutta kiitos kuitenkin mielenkiinnosta :)
- huudatko tyhjään sä?
Kenestä on kysymys, mitä tänne huudat, jos pystyt muuallekin!!! Täällä vaan hämäät tunteillasi täysin ulkopuolisia. Ei sitte millään pahalla, mutta ajattele hiukkasen muitakin.
- ReturnToNorm
onha näit kanavia ja tää on ainoa anonyymi, jota käytän. kaikissa muissa viestin lähettäjä ja vastottaja on tiedossa.
Ei kai tähän nyt mitään nimiä voi laittaa, se oikea kyllä tietää mistä on kyse muttei tietty voi olla satavarma. - Miksi huudat tyhjään
ReturnToNorm kirjoitti:
onha näit kanavia ja tää on ainoa anonyymi, jota käytän. kaikissa muissa viestin lähettäjä ja vastottaja on tiedossa.
Ei kai tähän nyt mitään nimiä voi laittaa, se oikea kyllä tietää mistä on kyse muttei tietty voi olla satavarma.Niin, jos ei tiedä satavarma, niin eks se ole just kiusaamista? Jää kuitenkin sellanen epävarma olo? Nautitko siitä?
- ReturnToNorm
Miksi huudat tyhjään kirjoitti:
Niin, jos ei tiedä satavarma, niin eks se ole just kiusaamista? Jää kuitenkin sellanen epävarma olo? Nautitko siitä?
No voi helvata, kuka täällä voi olla edes 10% varma kenestäkään, eiks se ole ihan selvä asia, vai pitääkö vääntää rautalangasta? En nauti, vaan pidän yksityisyydesta edes sen verran huolta! Epävarmaa oloa täällä on varmaan kaikilla tai sit täällä on jotain palkattuja keseskustelijoita..
- ei pidä suuttua
ReturnToNorm kirjoitti:
No voi helvata, kuka täällä voi olla edes 10% varma kenestäkään, eiks se ole ihan selvä asia, vai pitääkö vääntää rautalangasta? En nauti, vaan pidän yksityisyydesta edes sen verran huolta! Epävarmaa oloa täällä on varmaan kaikilla tai sit täällä on jotain palkattuja keseskustelijoita..
Joo onhan täällä näitä palkattuja.... Jonkin aikaa (öbaut 3 vuotta) kun on ollut niin voi päästä palkatuks keskustelijaksi. Siinä on sen verran kokemusta että pääsee juttuun kuin juttuun nopeasti sisälle ja pystyy ohjaamaan keskustelua haluamaansa suuntaan. Aloitukset ovat juuri niitä parhaimpia, mihin kirjoitellaan eniten.
Älä nyt hermostu kun kysyin sulta ihan tavallista asiaa. Kyllä täällä oppii huomaamaan kuka kirjoittaa ja milloin :D - ReturnToNorm
ei pidä suuttua kirjoitti:
Joo onhan täällä näitä palkattuja.... Jonkin aikaa (öbaut 3 vuotta) kun on ollut niin voi päästä palkatuks keskustelijaksi. Siinä on sen verran kokemusta että pääsee juttuun kuin juttuun nopeasti sisälle ja pystyy ohjaamaan keskustelua haluamaansa suuntaan. Aloitukset ovat juuri niitä parhaimpia, mihin kirjoitellaan eniten.
Älä nyt hermostu kun kysyin sulta ihan tavallista asiaa. Kyllä täällä oppii huomaamaan kuka kirjoittaa ja milloin :DTaisin kirjoittaa turhan kiukkuisenoloisesti, vaikka en ollut yhtään vaan pilke oli silmäkulmassa. En siis suuttunut/hermostunut yhtään, päinvastoin, hyviä kysymyksiä vaikka ne ei itse asiaan liittyneetkään.
Se mitä olen aloituksia tehnyt, niin on niihinkin aika pitkä ketju tullut. - ammattilainen?
ReturnToNorm kirjoitti:
Taisin kirjoittaa turhan kiukkuisenoloisesti, vaikka en ollut yhtään vaan pilke oli silmäkulmassa. En siis suuttunut/hermostunut yhtään, päinvastoin, hyviä kysymyksiä vaikka ne ei itse asiaan liittyneetkään.
Se mitä olen aloituksia tehnyt, niin on niihinkin aika pitkä ketju tullut.Ok. Siis sä taidat olla yks niistä monista palkatuista? Paljon on muute tuntiliksa? Kauan olit palstalainen ennen kuin pääsit listoille?
No, voisitko kertoa niistä sun pitkistä ketjuista, jos ne on niitä cv:ssä olevia?
- RtoN(lyh)
joo ammattilainen kyllä, mutta ei tällä alalla. EIkä kai tästä kenellekään mitään makseta.
Pitkiä ketjuja vaan muodostuu, kun kirjoittaa todellisista asioista eikä pelkkää vit...lua. Löytyyhän ne ketjut tuolta, sieltä ne on luettavissa, voit aloittaa joskus kesäkuulta 2008 tai 2009, en muista.
Öitää- ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Okka, öitä :D ZZZZZZZZ
- Et sitten ole
harkinnut puhumista? Tai omaa sähköpostia? Tai kirjettä? Korttia? Sanomalehti-ilmoitusta? Lentolehtistä? Kukkakimppua? HENKILÖKOHTAISESTI!
Mulle ei ainakaan tule mieleen kuunnella, jos joku puhuu sivu tai jotain, mikä ei ole mulle osoitettu. Informaatiotulva! Onhan sitä jotenkin rajoitettava, suut ja silmät täyteen kaikenmaailman no... löpinää!- Return...jne
no joo toisilla voi ollakin syytä rajoittaa, kun kysyntää on kuten kai sinullakin
sähköpostia, tekstiviestejä, no kukista ei kannata mainita, puhuttu on mutta ei itse asiasta vaan yleisellä tasolla, lisäks fb ja skype ja joku muukin kanava. Mutta antaa asian nyt olla ei sitä täällä ratkaista, kunhan vaan luen teidän viisaiden neuvoja,kiitos
No nyt huomaan, että taidan ollakin melekonen häirikkö, pitää lopettaa ja rauhoittaa tilanne ja tyytyä osaansa yksin
ja sit jääkiekkoharrastuksen pariin sohvalle :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769