Ykkösen aamulähetyksen jälkiviisaissa "viisas" naiskommentaattori väitti Hakkaraisen sahan saaneen PUOLET, Portugalipaketin avustussummasta.
En enää yhtään ihmettele miksi Portugalipaketin läpimenoa vastusti vain Perussuomalaiset. Euromiljardit ovat niin iso summa että siinä menee puurot ja vellit sekaisin ainakin entiseltä kansanedustajaltakin. Haka Wood sai eu-avustusta 460 tuhatta euroa ja mm. Portugalille annettavaan takauspakettiin on paketoitu 8 MILJARDIA euroa, jota kasvatetaan vielä 16 MILJARDIIN. Tavallinen kansa ei käsitä millaisia summia ollaan jakamassa muille maille vierahille.
Jos verrataan Hornet kauppaan näitä takausvastuita, niin 64 Hornettia maksoivat VAIN noin 3 miljardia euroa.
Portugali-paketin miljardit?
Miljardit vertailuun
1
<50
Vastaukset
- kysyjä.
Aivan niin, ja tämä samainen nainen vielä ihasteli islannin talouden hoitoa. Miten heillä meni hetken aikaa hyvin ja lujaa.
Huh huh. Mitä se todisti? Blondi mikä blondi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648