Vähiten koulutusta, eniten valtaa????

Näinkö SDP valitsee ministerinsä??? Kyllä ministeriksi valitulla pitää olla kielitaitoa ja yhteiskuntatieteellistä tai valtiotieteellistä koulutusta. Pelkällä työkokemuksella ei maailmalla arvosteta , eikä päästä paikoille, missä voi käyttää valtaa. Ei nykyisillekään suuryritysten johtopaikalle valita kouluttamattomia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heinäluoma ja Filatov ovat hädintuskin ylioppilaita ja siitä varmaan johtuukin se valtava vahinkojen määrä mitä he ovat saaneet eikaan.

Äänestä

Arhinmäki, samoin kuin Soinikin olivat vaalikeskusteluissa jyrkästi tukipaketteja vastaan. Vappupuheissa Arhinmäki sanoi Soinia takinkääntäjäksi, napitkin kuulemma lenteli.

Soini ei takkiansa kääntänyt, vaan Arhinmäki oli jo menossa hallitusneuvotteluihin, selkärangaton tyyppi. Soini oli kuitenkin sanojensa mittainen mies...!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

Näinkö SDP valitsee ministerinsä??? Kyllä ministeriksi valitulla pitää olla kielitaitoa ja yhteiskuntatieteellistä tai valtiotieteellistä koulutusta. Pelkällä työkokemuksella ei maailmalla arvosteta , eikä päästä paikoille, missä voi käyttää valtaa. Ei nykyisillekään suuryritysten johtopaikalle valita kouluttamattomia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu