Kreikka ja Portugal menee nurin!

Kyrsä-Uuno kepusta

3

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maksumiehiä

      MAKSETAAN!!! Huusi kiviniemikin ennen vaaleja ja maksetaan vaalien jälkeenkin!! Sinne vain suomen rahat kun ei niitä täällä suomessakaan tarvita... kait?

      • Kyrsä-Uuno kepusta

        Milläs me sitten maksetaan kansalliset maataloustuet ja kepuloisten risupaketit?
        Taitaa nekin varat nyt mennä ja osa eläkkeistäkin. Keput ajoi jälleen suomen selvitystilaan ja kohta itkevät taas leikkauksista. Tosin pitää muistaa, että kepun kassa on paras esimerkki kepuloisten taloustaidosta;-)


    • Hallitus herra

      Paavosta. Tuskin malttaa jättää tilaisuutta käyttämättä.
      Se politiikassa kuin voitto urheilukilpailuissa.
      99 % varmaa jo.

      Pari / kolme päivää jurisee Paavo, sitten sanoo että "sillä ehdolla" kuin SDP:kin.

      Arhinmäki kertoo käyneensä eilen torstaina ”keskusteluja” niin hallitustunnustelija Jyrki Kataisen, vihreiden puheenjohtajan Anni Sinnemäen kuin SDP:n puheenjohtajan Jutta Urpilaisenkin kanssa.

      Mitä Urpilaisen kanssa keskusteltiin, siitä Arhinmäki si suostu sen enempää sanomaan. On esitetty arvioita, että SDP näkisi mieluusti vasemmistoliiton tulevassa hallituskokoonpanossa. Sitä, yrittikö Urpilainen taivutella Arhinmäkeä lieventämään kielteistä Portugali-kantaansa, Arhinmäki ei niin ikään kommentoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe