KUTEN AIEMMIN TODETTUA

on se vaikeaa

tuli,niin oli hyvin helppo arvata että mistä sitten itketään - kun Soini ei sitä takkiaan kääntänytkään.

Kaikkihan nyt ovat nähneet(se vähäinen porukka joka palstalla käy),että mikä se on ollut homman nimi.Eli persujen jättivoiton jälkeen tuli täydellinen tyrmistys,palstan viherpunaiset eivät voineet käsittää että hävisivät totaalisesti persuille,mutta pian alkoi tämä sama jauhanta "takinkäännöstä" - sitä odottivat kieli pitkällä nämä muutamat palstan työttömät ammattivalittajat - että pääsisivät sanomaan,Soini käänsi takkinsa,Audin takapenkki voitti.

MUTTA kun se Soinin perkele ei kääntänytkään takkiaan,niin tottakai silloin aletaan haukkumaan Soinia vastuunpakoilusta - kuinkas muuten.

KOSKA JOSTAIN SOINIA PITÄÄ SAADA HAUKKUA - se on tarve näillä muutamalla yksinäisellä reppanalla,jotka työkseen palstalla roikkuu.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        233
        3961
      2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        122
        2291
      3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        1996
      4. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        140
        1439
      5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

        Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
        Maailman menoa
        127
        927
      6. Mistä kehon osasta

        Pidät minussa eniten?
        Ikävä
        77
        919
      7. Hotelli kainuu

        Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
        Kuhmo
        37
        900
      8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

        Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
        Luterilaisuus
        330
        849
      9. Pitäis vaan lopettaa

        Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
        Ikävä
        8
        787
      10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

        Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
        Seinäjoki
        61
        746
      Aihe