Lopetin tärkkelyolueiden juonnin

nyht loppu bulkit

Lopetin täysin kyllästyneenä näiden suomi-bulkkiolueiden juonnin. Niissä on aivan liikaa lisättyä tärkkelystä. Sillä yritetään korvata mallasta, mutta sekä koostumus, maku että energiamäärä vääristyy. Kaikissa suomioluissa on nykyisin lisättyä tärkkelystä, Koffissa, Olvissa, Karhussa, jopa muuten lajinsa parhaassa eli Sandelsissa. Katsokaa ulkomaalaisten, varsinkin tsekkioluiden sisältöjä, tärkkelys ei sinne kuulu raaka-aineisiin. Niissä on puhdas, täyteläinen maltaan maku ja tuoksu. Meitä vedätetään näillä kotimaisilla litkuilla. Jos oluessa kiinnostaa muukin kuin itsensä humalaan juominen, niin tarkistakaa kantanne näihin bulkkeihin ja siirtykää oikeiden perinteisten eurooppalaisten olueiden maailmaan!

4

275

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aitoo kamaa

      kantsii juoda esim. Kuohuu Mallaskoskelta!

      • maku on tärkein

        A Le Coq Premium ja Saku Originaal ovat helvetin hyviä oluita.Suosittelen lämpimästi.Ne ovat mahtavan makuisia täysmallasoluita,joissa ei sitä perkuleen tärkkelystä ole.Kannattaa panostaa laatuun!


      • olvi on parasta
        maku on tärkein kirjoitti:

        A Le Coq Premium ja Saku Originaal ovat helvetin hyviä oluita.Suosittelen lämpimästi.Ne ovat mahtavan makuisia täysmallasoluita,joissa ei sitä perkuleen tärkkelystä ole.Kannattaa panostaa laatuun!

        Kukaan täysjärkinen ei noita ryssänkusia juo.


    • Aina jano

      Joo Tallinnasta löytää laatu olutta.Olen samaa mieltä tärkkelys pois oluesta.Itse juo paljon Saku gold olutta. 1 e puolen litran purkki Tallinnassa,eikä tärkkelystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2017
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      541
    Aihe