Ilmoitetaan kepulaisen pääministerin suulla että asia esitellään. Sitten sanotaan että ei esitellä eikä kannateta. Sitten kerrotaan että pääministeri on matkoilla eikä siksi esittele. Lopuksi kannatetaan. Kyllä minusta tuossa muutama käännös oli, mutta hitaampi politiikan tarkkailija ei kerkiä edes kaikkia tai edes yhtä huomaamaan.
Katsotaan vielä kääntyykö oppositionuttukin nurinpäin.
Kepun luimuilut
4
<50
Vastaukset
- varastomies 07
Myös kaikenlainen "positiivinen Erityiskohtelu" kantaväestön kustannuksella lopetettava.. Kaikkien oltava oikeasti samalla lähtöviivalla.. Eikä johonkiin vähemmistöön kuuluminen saa tuoda lisäetu muiden kustannuksella!! Tuota posit** erityiskohtelua harjoittaa työnantajani esim Helsingin Kaupunki !!
- Toy- ota lelu
Maa jossa sorretaan, häiriköidään, pilkataan, tehdään pikavangitsemisia, kidutetaan toisinajattelijoita ja heitetään heitä jopa vuosikymmeniksi karmeisiin vankiloihin, siis niitä jotka esittävät mielipiteitä, jotka eivät ole maan yhden ainoan sallitun ideologian mukaisia, oli ennen vaaleja monen vasemmistolaisen suosikkimaa Venäjän ohella median mukaan. Niin vähän he tietävät maan karmeudesta, varsinkin niille, jotka ovat eri mieltä ja uskaltavat sanoa sen. Lisäksi kansa on rutiköyhää ja talous romahtamispisteessä kuten monet rakennuksetkin Kuubassa. Sosialismi ei onnistunut, nyt he hakevat jonkinlaista markkinataloutta, mutta sama sosialistisen komentotalouden julmuus jatkuu, ihmisoikeuksista, vapaudesta ja demokratiasta he eivät välitä, Kuuban sosialistit.
Raul Castro määräsi hakattavaksi juuri toisinajattelijat, ja eräs heistä kuoli puistossa poliittisen poliisin hakatessa hänet sairaalakuntoon.
Hävetköön sosialistisen valtion puolustajat. Diktatuurista niissä on aika kyse, ja valtion terrorista kansalaisiaan kohtaan - JenkkaRepa
Jos hallituksen ministerimäärää on tarkoitus kuten on ehdotettu (18 ministeriä) alentaa niin tuleeko mukana olemaan edelleen puolue RKP, jolla on neljän (4) prosentin kannatus kahdella ministerillä? On suoranaista demokratian häväistystä jos puolue jolla on neljän prosentin kannatus kantaa reilun yhdentoista prosentin osuutta ministerinsalkuista
- M16Q
Sitten ei muisteta, ei tiedetä, sitten ei kyetä hahmoittamaan toimittajan kysymystä ja lopuksi syytetään muita, se on aito kepuli toimintaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107622
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1095301Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163536Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?651373Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366