Takuut on saatava!

Jos Suomi lainoittaa Kreikkaa edelleen, on sen saatava kunnon vakuudet lainoilleen. Ehdotan, että Suomi vaatii vakuudeksi Rhodos-nimisen saaren, sillä se nasta mesta (kiva paikka).
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehdotan että vedät vitun päähäsi ja tunket ne vakuudet perseesi.

Juuri sen saman kommentin kuulet Kreikasta.

Äänestä
  • Kappas!? Kääpiöpuolueen edustaja käy hiilenä. Rauhoitu! Hengitä pussiin ja ota kylmä suihku!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sokrates:n broidi kirjoitti:

Jos Suomi lainoittaa Kreikkaa edelleen, on sen saatava kunnon vakuudet lainoilleen. Ehdotan, että Suomi vaatii vakuudeksi Rhodos-nimisen saaren, sillä se nasta mesta (kiva paikka).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu