http://www.katkera.com/nayta_kertomus.php?kertomus_id=207
Valiokunnissa ja Eduskunnassa voi vaikuttaa Sisäministeriön virkamiehen kohtuullisuuden tavoitteen vaatimiseen toimissaan kuten myös puheissaan ja vaatimuksissan lain laatijoihin ja etenkin kansaan nähden!
Mies - siis tämä Paatero ukkeli, ei näe metsää puilta että myös poliisissa vaditaan sisäistä kuria ja lain noudattamista, esimerkillisesti muihin nähden!
Mies - tämä Paatero vaatii mm. nettikirjoitteluun lisää poliisin valvontaa ja resursseja juuri taas ja jälleen uuden lausunnon myötä tänään 13.5.-11!
Ja tämä vaatii sanavapautta kiristettäväksi juuri tässä mediassa eli nettikirjoittelussa, ja ottaa esinmerkin 'rasismi'-kortin ja tarkoittaa nähtävästi myös poliisa kohtaan, lisääntynyttä vastetta eli arvostelua eri tapausten varjolla missä juuri poliisi virkamiehenä (usein mies) vapautuu lähes kaikista rikoksistaan jostain kumman syystä? Ja jos joutuukin oikeuteen ovat rangaistukset minimaalisea jos niitäkään, ja Valtionkonttori maksaa aina poliisin virheet ja vastuut,- ei poliisi henk. kohtaisesti!
Tässä on muutoksen paikka jos missä, ja poliisijohtajan asemaa ja oikeutta mennä lain yläpuolelle olisi kiristettävä ja annetatva sisäministerille ministerin vastuu ja valta - jonka nykyinen poliisjohtaja on selkeästi vienyt ed. hallituksen esinaiseltaan (Holmlund)!
Ja todellakin katsotatva onko nykyinen poliisia ammatikseen puolusteleva mies sopiva jatkaman virassaan!?
PerSut vaatika Paateron eroa!
Poliisin vallasta_?
1
<50
Vastaukset
- Suomi suomalaisille
Harkitaan harkitaan... jotain vapauttahan meillä sentään täytyy pitää, niinkauan kuin tämä Suomi niminen valtio on olemassa!
Ja kuinka kävisi kaikkien 'meidän teräväkynäisten' kriitikoiden - asiat eivät muutu konsensuksella ja nyökyttämällä samaan tahtiin, olis itten mamu-asiat tai kansan köyhdyttäminen jakamalla maan ja kansan varat ulkomaisiin lähteisiin"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658