Näiden kokoomuksen, demareiden ja keskusta piirissä on koko ajan hehkutettu "vastuunkantoa " !!!!!!
Ja Soini ei muka sitä pysty tekemään !
Katsokaa nyt marilaisia ! Silmät palaen ja posket punaisen "maallikkosaarnasivat " vastuunkantokykyisistä puolueista, samoinkuin jyrkiläiset ja juttalaiset.
Mikä on tilanne nyt ? Marilaiset äänestivät nyt, kuukausi vaalien jälkeen tukipaketteja vastaan !
Juttalaiset huomaavat nyt, mihin ovat polkeneet ja viivyttelevät nyt - suorastaan kehoittavat muitakin viivyttelemään!!!!!
Eli Jutta haluaakin nyt kammeta Jyrkin valtaistuimeltaan ?
Ja vihreät miettivät ja pohtivat, mitä tulisi tehdä ? Veikkaampa, että tulevat kieltäytymän hallituksesta - eikä heillä sinne mitään asiaa olisikkaan !
Lopettakaa jo viimmeistään nyt, persujen ja Soinin haukkujat ! Soini, Katainen ja Wallin ovat ainoat, jotka ovat olleet vastuuntuntoisia ja pysyneet puheissaan.
Ja Suomi peuhaa yhä samassa mustalla mullalla olevassa hiekkalaatikossaan kun Eurooppa on jo mennyt joka puolelta takuukysymyksissä Suomen ohi ! Loistavaa ! Hyvä Suomi ! Hävettää !!!
Mutta ei persujen vuoksi !
Onneksi Venäjä kaatui jääkiekossa ! :D :D :D
Vastuunkanto - uusi kirosana !!!!!
itäsuomi
2
<50
Vastaukset
- ihmiselle nannaa
Soini pettää AINA!
Soini on PERSEESTÄ! - itäsuomi
Kerro nyt, MISSÄ Soini on pettänyt! Kerro, äläkä huutele !
Sinä et ole vaihdellut ainakaan paljon nimimerkkiäsi. Se on hyvä ! Mutta miksi sinä huutelet joutavia ?
Avaa silmäsi ja katso, missä mennään ! Ei missään !
Suomi on edelleen ilman hallitusta ja tulee pitkään olemaan !
Sinullakin on lupa ajatella !!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769