Eduskunta puoliksi

"Kansanedustajista" voi hyvin karsia puolet pois, esim. alatalo voisi jatkaa
kammottavaa kitaranrämpytystä ja mieto hiihtopukessa.

Suurin osa edustajista on siellä vain lorvailemassa.

Paitsi silloin kun äänestetään palkoista. Tämä on totuus.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pahimmat lorvijat ovat Perussuomalaiset, joita ei huvita lähteä edes hallitukseen, vaikka ovat suurin voittajapuolue. Jäävät oppositioon laiskottelemaan kovalla palkalla.

Äänestä

SYYKIN SELVÄ...VELKA RAHAA SÄKKI TOLKULLA KANNETTAAN EU,HUN......EI KÄY PERSUILLE....MUUTOS.MISSÄ.

Äänestä

kiireellä rahaa eu,hun...suurille ketkuille..väliäkös sillä jos suomalaiset näkee nälkää...SUOMEN KANSA JAKSAA ODOTTAA::VUODESTA TOISEEN:liian kilttiä kansaa...maat ja taivaat luvattiin..SENTIÄKÄÄN EI OLE TULLUT.kroonisesti ahneet ehtii ensin...oli ne missä maassa hyväänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perkeleen lorvijat kirjoitti:

"Kansanedustajista" voi hyvin karsia puolet pois, esim. alatalo voisi jatkaa
kammottavaa kitaranrämpytystä ja mieto hiihtopukessa.

Suurin osa edustajista on siellä vain lorvailemassa.

Paitsi silloin kun äänestetään palkoista. Tämä on totuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu