Demareita on petetty heiltä salattiin tuon tukipaketin ehtojen neuvottelut ja määrät tässä työssä oli etunenässä kepu ja kokomus, nyt olisi aika lyödä kynsille kokomusta ja torjua hallitukseenmeno, niin tulisipas kokkareille mahdoton paikka.
Jos nyt järki voittaa ja on vähänkään pelisilmää niin sdp ei mene hallitukseen kokomuksenkanssa vaan torjuusen.
demuja petetty
3
<50
Vastaukset
- Eroa Jutta
Höpö höpö. Demarit tiesivät satavarmasti neuvottelujen tuloksista. Jos maassa olisi yksikin kunnon toimittaja niin hän kysyisi Uprilaiselta, mitä tällainen sumuutus tarkoittaa.
SDP pettää aina.- joko tai........
Tai kaikki asiat eivät olletkaan avoimesti esillä.
- suo siellä
Ajatelkaapa miten isänmaallinen teko on pimittää moinen päätös joka oli pöydällä kun se kerta oli tiukempi kuin mistä suomi nyt päätti???
Eli Keskusta Olli Rehn, ja Kokomuksen Jyrki Katainen Leikkii Veronmaksajien rahoilla, noita omia leikkejään että sai näpäyttää sosdemeita! miten hevetisä kehtaavat syytää rahojamme kyllä isänmaan etu pitäisi olla aina eellä ennen poliittisia leikkejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 371812
- 50818
- 69786
- 108740
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7661Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t33639Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27580Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.15559Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.141471- 52465