Äläkä "myöhemmin"sellaisena kuin haluaisit hänen olevan!
Rakasta häntä sellaisena kuin hän on
Suomi voittaa!!
20323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minä kannustan Ruotsin voittoon, ihan piruuttani - ei ole minulta pois:D
hehheeee....
on se, kohta joudut tekee niin kuin kaarle ruottista sanoo, kuule ;D
Niin minäkin.
Voihan äitee... Muuthan pitää muuttaa mieleisekseen, itse pitää saada olla sama oma ittensä, koska muuten ei oo niin kivaa.
no eihän se tietenkään aina/joka hetki mene niinkuin elokuvissa
Aisankannattajaksi ei kenenkään kannata suostua. Jos siitä on kyse.
Vai mitä sulle pitää sallia? Jos noin kirjoitat?
Niin rakastankin!
Rakastan. Mutta, jos en saa vastarakkautta niin tapan tunteeni häntä kohtaan.
En jää kitumaan.
Joka joukkueessa pitää olla yksi joka ei ehkä itse ole taitavin pelaaja mutta osaa tsempata muita:)) vähän kuin henkinen valmentaja
Muutan ruotsiin joten toivon että ruotsi voittaa!!
Lopputulos : 5-3 ruotsille
Arvostan juuri itsekkyystäsi hyvin pitkälle asioissa. Siksi"pidän " Sinusta. Tästä pelin voittajasta veikkaan Ruotsia. Tiukka peli,mikä yleensä kääntyy "viholliselle",ikävä kyllä.
Perkele nyt ihmiset. Taistelutahtoa ja asennetta. Ei nyt luovuteta. Suomi voittoon! Jaa mikäs olikaan ap:n aihe. No hittolainen miksi pitäisi yrittää muuttaa toista. Jos rakastaa/tykkää jotakuta, niin sitä hyväksyy myöskin ne ei niin hohdokkaat puolet. Kaikissa meissä niitä kuitenkin on.
:)
No se varmaan riippuu siitä mitä ne ei-niin-hohdokkaat puolet ovat. Ja näkyykö ne heti alussa. Tuskin kovin moni haluaa aisankannattajaksi tai elättää toisen miehen lapsia luullen niitä omikseen mutta sellaistakin esiintyy. Ei kaikkea voi antaa anteeksi rakkauden nimissä.
riippuu ihmisestä, kuka antaa minkäkin anteeksi......
No ei tietenkään kaikkea pidä hyväksyä. En vienyt asioita sentään noin pitkälle, noihin aisankannattajiin. Minusta tuo on nyt kyllä jo mautonta jos toiselle ei kerrota kuka on isä. Järkyttävää. Ajattelin tässä nyt ihan puhtaasti luonteenpiirteitä. Totta, ihmisestä voi paljastua vielä vuosikymmenenki jälkeen asioita/piirteitä joita ei tiennyt olevan olemassakaan. Niin, voisiko sanoa, että uusi ihmissuhde on tavallaan aina "riski". Onhan se surullista, että toinen tekeytyy tai peittää itsestänsä asioita, koska itse lähden liikkeelle siiitä, että arvostaa toista ihmistä sen verran, että pyrkii olemaan rehellinen, oma aito itsensä. Sekä ehdottomasti se, että ei lähde muuttamaan, kahlitsemaan toista liikaa.
Maailma on täynnä ihmisiä jotka tulevat pahoinpidellyiksi jopa murhatuiksi pitkässä suhteessa oman puolison toimesta. Eihän tuollaista voi mitenkään ennakoida. Joskus esim. sairauskin voi muuttaa ihmistä niin paljon että ihminen ei ole enää se sama ihana mies/nainen johon aikanaan tutustui. Ei voi tietää etukäteen miten maailma murjoo, kuitenkaan. Näinkin voi tapahtua vaikka olisi alkuun ollut oma aito rehellinen itsensä.
Eli ei kannata miettiä asioita etukäteen. Elää vaan täysillä siinä kaikki.
Ja jotkut sanovat "antavansa anteeksi" mutta mäkättävät asiasta sitten kuitenkin loppuikänsä. Käyttävät aseena jne. eli onhan meitä moneksi. Kiristävät sitten toisen törttöilyillä ja niin edelleen. Ei se mitään anteeksi antamista ole myöskään.
Enkä mä sano että kaikki pitäisi antaa anteeksi. Sehän taas tarkoittaa sitä että rakkauden nimissä voisi kohdella toista miten törkeästi tahansa ja aina vaan todeta että "mä rakastan sua ja mua pitää rakastaa sellaisena kuin olen". Sekin voi olla kiristystä ja manipulointia, myöskin.
Ei toista pidä lähteä muuttamaan mutta e pidä sietää törkeää kohtelua myöskään.
Juuri näin. Totuus jo kerran todettu.
Mut Suomi voittaa tänään!!!!