että pääsevät työntekijät taas kello 9 töihin ja saavat ruutu.fi palvelun taas toimimaan, kun se on jo kohta toista vuorokautta ollut pimeenä. Kun ei ole tota televisiota niin tulee katsottua sitä sontaa netin kautta. No ainakin suoli toimii paremmin "paaston" jölkeen.
Odotellaan nyt maanantaita..
2
55
Vastaukset
- ruutu sucks
Ruutu.fi on paska, pitää ottaa kaikki mainosestot päältä pois, ja lisäksi muuttaa hosts-tiedoston nimikin toiseksi koska hosts-tiedostossa on ainakin mulla sellaisten sivustojen osoitteita jotka haluan blokata (toisinsanoen sisältää mm. mainossivustojen osoitteita).
Eli pitäis päästää saatana kaikki mainokset läpi että ruutu.fi suostuis toimimaan...ei perkele...
Mut silti sekin ainakin parempi kuin Maikkarin vastaava joka ei edes toimi keskivertoihmisen koneessa, saati sellaisen joka ei halua mitään silverlight paskaa koneelleen. Maikkari on kohta Microsoftin sylikoira. Eurosportin player on myös paska, siihenkin pitäisi olla silverlight. No way Jose. Ei tuu mun koneelle kyllä.
Ylen Areena ja Elävä arkisto sitä vastoin on ihan eri laatua, toimii koneella kuin koneella jos vaan on tarpeeksi uusi flash, ei tietoakaan mistään silverlighteista tai pakkomainoksista. On Youtuben ohella parhaita nettitelevisioita. Tai toi tuubihan on kyllä videopalvelu eikä varsinainen nettitv mut silti.
Veikkauksen tv on kans aika hyvä, pieniä bugeja lukuunottamatta ja ne on kyllä korjattavissa joten ei ollenkaan paha. Voi katsoa SM-liigan matsit ynnä paljon muutakin. MM-lätkäkisatkin tuli sieltä.- oihopihp
Minä taas en ole aikoihin päässyt katsomaan Iltasanomien videoita, tulee vain ilmoitus "Virhe ladattaessa mainoksia. ..." Käytän Firefoxia ( NoScript, AdBlock , ..). Vaikka sallisin kaikki scriptit, ei toimi. Pitäkööt perkele tunkkinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614178Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643408Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541777Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251634Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961413Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132919Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115817Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17780