Olen lukenut jo useasti tällä palstalla kuinka naiset valittavat, että jäivät taas kerran baarissa yksin, kun kaverit saivat miehet mukaansa ja aloin miettimään, että miten tämä on mahdollista.
Harrastan baarissa joka viikonloppu käymistä (en juomista kuitenkaan kuin harvoin) ja aina näyttää siltä, että naiset siellä ei ainakaan joudu yksinäisyyttä valittamaan, mutta minä olen itse esimerkiksi aina yksin loppuillasta. Miksi me (yksinäiset miehet ja naiset) emme koskaan kohtaa toisiamme?
Missä yksinäiset naiset baarissa ovat?
8
819
Vastaukset
- koska.
Koska naisia yksin baariin menee ehkä 50 koko suomessa, joista kaikki tolkut näköset/oloset saa seuraa 10 minsassa. Miehiä yksin baariin menee 1 ja nollia riittävästi. Seuraa saa ne, jotka sattuu sen ainoan yksin menneen kanssa samaan baariin. Olettaen, että on selvinpäin menny ei kukaan nainen kännisiä jaksa. Mitä ilo siitäkään olisi raahata miestä mukaansa, joka ei saa edes seisoo eikä varmastikkaa tulee kumpaakaan. Siinä syy.
Mutta ajatellaan asiaa posiyiivisesti. Ensi kerralla lotossa on jättipotti, joka menee suurella todennäköisyydella jonnekin päin suomea. Mitäpä jos me kaikki Yksinäiset miehet tehtäisiin oma "lotto" ja arvottas joillain tavalla pitäjä ja baari ens reissulle minne mentäs tyrkylle. Ja vinkiksi todennäköisyys tässä lotossa varmasti suurempi kuin oikeassa. Ja kun oikeakin jaetaan niin... Tai ei sittenkään ei taida olla lotolla ja seuran etsimisellä mitäään tekemistä keskenään. Ennemminkin kuin pitkäveto eli taitopeliähän se taitaa olla ja siellä on jo vaikovoittajat nämä kunnon panomiehet, jotka samasta baarista vie joka viiko uuden naisen kämpilleen. Eli eiköhän pysyty kotona ja näin jätetä pöydät seurueille niin ei tarvii poken hätistää pois viemästä yksinään neljän hengen pöytää. Päättäkää itse. Minä ainakin tiedän mitä teen. - 30v.
a) Seksiä hakevat naiset löytävät baarista aina seuraa
b) Yksinäinen mies haluaa baarista seksiseuraa, toteutuu "koska":n kuvaama ilmiö
c) Yksinäinen nainen etsii baarista parisuhteeseen sopivaa fiksua miestä eikä sitä koskaan löydy baarista eli nainen jää taas yksin - hoohh
Bstä ja Cstä..
Kuule..vaikka joskus yksinään baarissa käyn voin olla ihan hyvä mies parisuhteeseen.
Seuraa baarista haen kyllä mäkin. Kaipaan fiksua naista vaikka siihen vakavaan parisuhteeseen.
Koskaan ei löydy baarista kunnollista miestä? Kyllä löytyy jos ei vaadi kuuta taivaalta.
Pinnallisuutta sieltä on löytynyt ja sen kaltaista seuraakin..enhän nyt täydellinen mäkään ole enkä mikään munkki. Harva nainenkaan täydellinen.
Silti kaipaan sitä parisuhdetta enemmän kuin mitään muuta. Kaikkialta on vaan etsittävä. ja annettava mahdollisuuksia.- Never say never
Niin...loppujen lopuksi kaikki on pienestä kiinni. Se "oikea" voi olla liikenteessä pe ja itse olet la. Jos baareja/ravintoloita on paljon, kuten pks, niin se "oikea" on viereisessä baarissa. Loputon kehä ja kuka sitä jaksaa kiertää?
Sitä vakavampaa suhdetta suurin osa kuitenkin kaipaa, itseni mukaan lukien. Kuuta taivaalta en ole tavoittelemassa, mutta yksi "tähti" riittäisi hienosti ;)
Mutta matka jatkuu ja yritän tehdä tästä päivästä niin hyvän kuin suinkin.
Sitä tunnetta, kun perhoset pörräävät vatsassa ja hymyilen typerästi saatuani tekstiviestin kesken päivän, aion toiveekkaana odottaa. - niin-
Kyllä, me jotkut naiset etsimme kuuta taivaalta, ei sen vähempää.
- Ihku onnellinen
Never say never kirjoitti:
Niin...loppujen lopuksi kaikki on pienestä kiinni. Se "oikea" voi olla liikenteessä pe ja itse olet la. Jos baareja/ravintoloita on paljon, kuten pks, niin se "oikea" on viereisessä baarissa. Loputon kehä ja kuka sitä jaksaa kiertää?
Sitä vakavampaa suhdetta suurin osa kuitenkin kaipaa, itseni mukaan lukien. Kuuta taivaalta en ole tavoittelemassa, mutta yksi "tähti" riittäisi hienosti ;)
Mutta matka jatkuu ja yritän tehdä tästä päivästä niin hyvän kuin suinkin.
Sitä tunnetta, kun perhoset pörräävät vatsassa ja hymyilen typerästi saatuani tekstiviestin kesken päivän, aion toiveekkaana odottaa.Se todellakin on niin pienestä kiinni, itse olin juuri eronnut ja päättänyt, että ainakin kesä katsellaan ja nautitaan, mutta joku oli päättänytkin toisin. Kuulostaa ehkä hassulta, mutta erosta oli kulunut vain viisi päivää, kun menin ystävien kanssa karaokebaariin suht hiljaisena iltana, ja silloin se iski kuin salama.
Nyt en voisi kuvitellakaan olevani erossa hänestä ja kaikki palikat vain kolahtelevat kohdilleen.
Kumpikin ihmettelee, voiko tällaista edes tapahtuakaan!?
Aion nautti tästä rakastumisen tunteesta, joka ei tietenkään ikuisesti jatku, täysillä.
Jo aikuisille lapsilleni, onneni ei näytä oikein sopivan, mutta monta vuotta onnettomassa suhteessa eläneenä, tunnen , että olen onneni ansainnut!
Tiedän , että sinullekin on "tähtesi" loistamassa jossakin ja osuu varmasti kohdallesi, kun sitä vähiten odotat! Niin kävi juuri minullekin, vaikka olin jo varma , että en koskaan kohtaa sielunkumppaniani!
Oikein hyvää kesää Sinulle Never say never ! - Never say never
Ihku onnellinen kirjoitti:
Se todellakin on niin pienestä kiinni, itse olin juuri eronnut ja päättänyt, että ainakin kesä katsellaan ja nautitaan, mutta joku oli päättänytkin toisin. Kuulostaa ehkä hassulta, mutta erosta oli kulunut vain viisi päivää, kun menin ystävien kanssa karaokebaariin suht hiljaisena iltana, ja silloin se iski kuin salama.
Nyt en voisi kuvitellakaan olevani erossa hänestä ja kaikki palikat vain kolahtelevat kohdilleen.
Kumpikin ihmettelee, voiko tällaista edes tapahtuakaan!?
Aion nautti tästä rakastumisen tunteesta, joka ei tietenkään ikuisesti jatku, täysillä.
Jo aikuisille lapsilleni, onneni ei näytä oikein sopivan, mutta monta vuotta onnettomassa suhteessa eläneenä, tunnen , että olen onneni ansainnut!
Tiedän , että sinullekin on "tähtesi" loistamassa jossakin ja osuu varmasti kohdallesi, kun sitä vähiten odotat! Niin kävi juuri minullekin, vaikka olin jo varma , että en koskaan kohtaa sielunkumppaniani!
Oikein hyvää kesää Sinulle Never say never !Kiitos! Onneksi voi lukea joskus tuollaisiakin tarinoita. Viettäkää ihana kesä!!!
- nainen-
Tampereella. Kenties gloriassa. Komeita miehiä kaivataan, koska tampereella on liikaa sinkkunaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769