maaliman mastaruus. Joka ikinen Jääkiekon pelaaja on Etelä-Pohjanmaalta ja on äänestänny kesKustaa jo kolamenes polves.
kaikki oon ollu joko Nurmoo Jymyym tahi Seinäjoen Mailajussien kasvatteja, no taitaa olla jokunen tuolta Kauhajoen sunnastaki tää Lakeus on niin suuri ja komia ja rikas, kun tulee niin paljo valtioapuja, lisää sais tulla..
Me etäläpohjalaiset KesKustalaiset teemme mitä taromme. Muut sitä mitä voivat.
On se vaa hienoo, kun lukeet tota Ilikkaa, siinä jus sanaotaha, että Matti Vanhanen jatkaa vielä pääministerina vielä ainaskin 4 vuotta, enneku ruhtyy siihe Kekkosen verkaa.
Ilikka on jo monesti sanonnu, ettei mitää vaalirahasotkuja oo ja Vanhanen ja Korhone ei ees tierä miss Kehittyvie maakuntie Suami on perustettu.
Pitäis sitä Etelän metianki uskoo mitä rehelliset KesKustalaiset puhuu ja kirjoittaa.
Lääl ollaha paljo pitemmät ku muuall Suomes, täällä värvätyt korpraalitki ylennetään yliluuntnanteiks ja ruunuraakit Tykistöupesseris.
Turha on Kapin mitää sanoo, ku ei kerra oo lukennu totuutta Ilikasta.
Me Keskustalaaset voitettii taas
Teuvan Tiltu
1
<50
Vastaukset
- mailajussi landelta
Itseasiassa ilmaveivin isä on mailajussien Sopu Pelinen, hän teki monta juoksua ilmaveivillä kiteen kirkasta vastaan. Ilkka lehdessä on totuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827