Suomalaiset osoittivat taas jälleen kerran typeryytensä. Torniolaiset menivät Haaparantaan läyhäämään ja siinä sivussa polttivat Ruotsin lippuja ja ajoivat jonkun sivullisen päälle! Tosi hienoa..
Saahan toki voittoa juhlia, mutta melko sairasta tuo suomalainen versio juhlinnasta.
Jos päinvastoin olisi käynyt ja ruotsalaiset olisivat tulleet Suomeen ajelemaan ihisten päälle itku olisi kova...
Saahan toki voittoa juhlia, mutta melko sairasta tuo suomalainen versio juhlinnasta.
Jos päinvastoin olisi käynyt ja ruotsalaiset olisivat tulleet Suomeen ajelemaan ihisten päälle itku olisi kova...
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikeessa oot. Joku raja juhlinnassakii. Antaa suomesta hyvän kuvan ko muutama ääliö öykkäröi naapurimaassa
Toki urheiluun kuuluu pieni nokittelu (etenkin kun naapuri on noin lähellä), mutta nyt meni joillakin ääliöillä kyllä liian pitkälle. Joitakin asioita pitää kuitenkin kunnioittaa.
Ei muuta kun haaparantaa ja svedu petteriä lättyyn!!!! Koko ruotsi poltetaan!!! LEIJONA JUNTTAA KRAPULA PASKAN RUOTSIN PÄÄLLE!!!
Juntti E_kanelle turpaan vaan ja sit rapulapaskat vielä naamalle. Eläköön Suomen Isänmaallinen Kansanpuolue ja Persut.. Ei Oikea suomalainen alennu lyömään lyötyä. E_kanen tapaiset ja samalla ajatusmaailmalla varustetut pöljät pitäis viedä saunan taakse ja maailma pelastuu tyhmyydeltä kun eivät pääse lisääntymään.