Mieti nyt vielä uudelleen tuo hallituksesta vetäytyminen. Vaikka Kreikkaa kerran vielä tuettaisiin, ei se perussuomalaisten ihanteista ja ideologiasta loppua tee. Muutkin puolueet ovat selvästi on heränneet tuon jatkuvan velkasaneerauksen mahdottomuuteen. Samoin Eurooppa rupeaa tajuamaan tilanteen. Hallituskauden aikana Perussuomalaisten avulla siihen tukemiseen voitaisiin saada tolkku.
Älä heitetä lasta pesuveden mukana. Suomessa on paljon parannettavaa ja Persuilla paljon annettavaa, kunhan pääsemme vaikuttamaan sieltä Hallituksen puolelta. Oppositiossa on kaameaa katsella muiden puolueiden hulluutta Suomalaisille tärkeissä asioissa, ja niitä asioita on paljon.
Timo Soini
Sinnemäkikö tilalle?
2
<50
Vastaukset
- ps
hyvin PALJON TÄYTTÄ asiaa!!!!
- men juna jo
Olet myöhässä,se juna meni jo.Nyt on pääauki eurojen mätössä eurooppaan.Muut puolueetkin on heräämisineen myöhässä,vuosia.Rahat jotka olis tarvittu suomeen meni samassa junassa kuin Käärme Katainen.Elikkä ootellan vaan milloin Suomi firmassa lappuluukulle.Tuo portugali oli alku,eikä täällä mitään asiota ilman rahaa hoideta.....Otappa kellosta aikaa millon narukatkeehttp://www.velkakello.fi/..soini oli oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h734678Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv852924Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232414Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska221805- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1131425- 1851318