eroon alkosta varmasti

Kun ei kukaan tee enään lapsia, niin juopot vähenee pikkuhiljaa, näin päästään ihmisista ja viinasta joku päivä eroon.
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Totta se on ainoa varma ratkaisu.

Vaatii vain yksinkertaisen säädösmuutoksen terveydenhoito asetuksiiin.

Alkoholismi on synnynnäinen ja parantumaton sairaus. Koska suurin osa raskauteen johtavista seksiakteista tapahtuu humalassa, pitää estää eitoivotut raskaudet ja perinnölliseen alkoholismiin taipuvaisten lasten syntyminen.

Yksinkertaisinta on, että kun selviää, että joku on alkoholisti, hänet ohjataan hoitoon, jossa tietenkin hoidetaan itse tautia, mutta samalla suoritetaan operaatio, missä alkoholisti tehdään pysyvästi lisääntymiskyvyttömäksi.

Tällä toimenpiteellä saadaan kitketyksi alkoholismi kokonaan pois parissa sukupolvessa. 50 vuoden kuluttua lakien säätämisestä, ei enää ole olemassakaan alkoholisteja.

Helpointa saada toiminta käytännössä alkuun on aloittaa toiminta jo olemassa olevilla organisaatioilla. A-klinikat ovat maan kattava terveysorganisaatio, joka voi erinomaisesti sulauttaa lisääntymisen estämisen suoraan entiseen toimintaansa. Lisäksi AA.lla on jo valmiina rekistereissään suuri määrä alkoholisteja, joitten hedelmättömäksi tekeminen katkaisee tehokkaasti ihmiskunnan alkoholidegeneraation etenemisen.

Näin on.

Äänestä

Alkaa selviämään. Siis tämä geeniasia. Se on vanhaa perua, 400 miljoonaa vuota. Olemassa siis ennen, kuin ihminen alkoi keittelemään kiljua. Asiasta uutta tukimusta:

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Tutkimus Alkoholigeeni on miljoonia vuosia vanha/1135266226946

elikkäs kunnoööinen geenipuhdistus kyllä lopettaa alkoholismin kerralla. Toson ehkä ihmisrodun ja muutaman muunkin rodun maan päältä. Mutta mitäpä sitä ihminen ei suuressa viisaudessaan tekisi raittiuden eteen?

Äänestä

Pitikö pinnistää tuota aivopierua kovastikin?

Äänestä
  • Kääntyisit Sinäkin, Jumalan, Kaikikvaltiaan puoleen ja nöyrtyisit. Oppisit tuntemaan ikuisuuden voiman!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


alkoton kirjoitti:

Kun ei kukaan tee enään lapsia, niin juopot vähenee pikkuhiljaa, näin päästään ihmisista ja viinasta joku päivä eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu