Tietääkö Olli jo toisenkin?

SRK:n jankuttajat yrittävät yhdellä ainoalla sekundäärisellä argumentilla puhdistaa valehtelija-pääjumalansa valehtelijanmainetta. Sallikaa nauraa!
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mielenkiintoista on, että tiesikö juuri eläkkeelle jäänyt lääninsivistyneuvos. Oli vuosia töissä Oulun lääninhallituksessa ja toimi koulujen ja nuorten kanssa.
Oli näkyvillä tiedotustilaisuudessa - liekö srk-johtokunnassakin.

Olisi skandaali jo olisi tiennyt ja toiminut tuollaisessa tehtävässä. Toivottavasti on ollut suoraselkäinen.

Äänestä
  • Tietääköhän sen saman YHDEN tapauksen, minkä Olli the valehtelijakin?

    Eihän Olli tiennyt tiedotustilaisuudessakaan mitään, vaan antoi juristinsa puhua ja itse piti sormea suun edessä, etei tulisi vahingossa mainittua, että tietää jo TOISENKIN!

    Äänestä

Voisitko laittaa lääninsivistysneuvoksen nimen tänne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työvaliokunta itse kirjoitti:

SRK:n jankuttajat yrittävät yhdellä ainoalla sekundäärisellä argumentilla puhdistaa valehtelija-pääjumalansa valehtelijanmainetta. Sallikaa nauraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu