Muistaakseni 6.5 laitoin ruukkuihin ruostekukan mukuloita, eikä niissä vielä näy mitään eloa. Miten pitkään yleensä menee, että alkavat työntää lehtiä mullan alta? Gladioluksista kaikki 16 ovat jo itäneet ja lehdet n. 3-15cm mittaisia (samaan aikaan istutin).
Vastaukset 1
- Floristimummo ja ere
Et vain osaa. millaista multaa käytät? ja mikä on huonenn lämpötila? Ja käytä ensikerralla hakua. olisit varmasti löytänyt etsimäsi. Turhauttavaa toimintaa, kiitos että pilasit päiväni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791329
- 851236
- 96977
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33465