Persut ovat oppositiossa - samoin maaseutukepu. Citykepu ei oo koskaan maaseudun asioita ajanutkaan.
kuka tulevassa hallituksessa ajaa maaseudun etuja?
Miten eteenpäin?
488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kukaan. Persutkin suurimpana oppositiopuolueena runttaa keskustan mennen tullen. Kannattiko jäädä oppositioon?
Kyllä keskusta ajaa vakaasti ja varmasti suomen tärkeimmän sektorin etuja.
Ilman kotimaista maataloutta ei olisi itsenäistä suomea. Tukijärjestelmä on tehnyt niin pitäväksi, että sitä ei pysty yksikään puolue tai hallitus purkamaan.
Positiivisinta tässä on se, että Kapin kaltaiset punikit joutuvat vielä rahoittamaan keskustalaisen maatalouden ja se jaksaa lämmittää maaseudun keskustalaisia ihmisiä.
Sama meno jatkuu tietysti,sillä kepuhan juuri tuhosi elämän maalta ahneuksillaan. Syylliset karkasivat karkuun Helsinkiin. Oli lämmin vastaanottokin kun niin hyvin pitivät helsinkiläisten puolia. Kiviniemi ja Lehtomäki. Kepu pettää aina ja omiaan ehdottomasti. Aitoa kepulaisuutta.
Perustetaan uudestaan Maaseuduntulevaisuuspuolue. Siihen kepuj-ja persuänkyrät syrjäkyliltä, joh vain tulisi rahaa.