Mykysyksiä

ihku97

Onko totta se kun on aineissa tulee kuunneltua menevää musiikkia? Ja haluasin myös tietää sen mistä ja miten sitä saa? Ja onko mahdollista ,että polttaminen pysyy salassa? Ois kiva tietää mistä kaupugeista tai kylistä aineita saa.
Ja oisko pieniä vinkkejä alottelijalle?

Mulla on yks tuttu mut se asuu eri maassa ja huumeiden lähettäminen on melkein mahdotonta, vai onko? Mikä on aine johon ei jää helposti koukkuun?
Mä oon jo riippuvainen vaikka en oo edes kokeillu. En tiiä kyl miten. Varmaan siks et mä haluan sitä ainettetta niiiin paljon.

9

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihajuakaan

      14-vuotiaalle suosittelisin aineiksi kouluaineita.

      Vedä kouluaineita. Mut älä mitään mietoi aineita, vaan suoraan kovia aineita. Varsinkin matikkaa ja fysiikkaa kandee suosia.

    • ihku97

      Mut ne on ihan paskoja! Ja tylsiä! Haluun kokeilla jotain uutta. Matikka oli melkein kymppi pari pistettä jos oisin saanu kokeesta enemmän. Oon tympääntynyt elämää ja varsinkin vitun paskaan kouluun!

      • Juha98

        Tupakista se lähtee. Sitten sekakäyttöä kahvin kanssa. Kohta ollaan jo kaljapullon kanssa ja sitten pirtua. Voi voi.


      • eihajuakaan

        Voi olla, että ovat tylsiä, mutta ne on hyödyllisiä. Riippuu tietty mikä sun tavoite on elämässä. Päihteillä saa aika hyvin koulunumerot tiputettua, jos unelma-ammatti on joku alemman tason ruumiillista työtä tekevä.

        Se, että olet tympääntynyt elämään ja varsinkin kouluun kuuluu asiaan. Olisin huolestunut, ellei 14-vuotiasta keljuttaisi elämä. Itse kuuntelin paljon angstimetallia sen ikäisenä. Soitin myös kitaraa metalliyhtyeessä ja kirjoitin väkivaltaisia metallikappaleita. Se oli hyvä tapa purkaa ahdistusta. Koita jotain vastaavaa.


    • ihku97

      Kiiti vaa noista kommenteista.Luulempa ettei mikään noista neuvoista saa mun elämää paremmaks.

      • eihajuakaan

        Teiniangstiin ei auta mikään muu ku aika. Kyl se menee ohi muutamassa vuodessa.

        Jos ei angstimusiikin kuuntelu nappaa, ni osta lökäpöksyt ja rullalauta. Rupee rullalautailee vaikka. Sit ei muuta ku lautailee ja siinä samalla jauhatte kavereitten kesken, ku kukaan ei ymmärrä teidän sukupolvea. Niin ne uudet sukupolvet on kautta aikojen pääseet yli teiniangstistaan.


    • 18+13

      Siis onks tää joku läppä...?

      "Onko totta se kun on aineissa tulee kuunneltua menevää musiikkia?" no varmaan vähä riippuu aineesta.
      "Ja haluasin myös tietää sen mistä ja miten sitä saa?" siis saa mitä? mistä "aineista" niinkuin tässä kyselet? joka tapauksessa ei minkään huumeiden hankkiminen välttämättä mitenkään kovin helppoo oo, pitää liikkuu oikeenlaises porukas.
      " Ja onko mahdollista ,että polttaminen pysyy salassa?" siis tupakan polttaminen vai pilven polttaminen? :D no ite en ainakaan oo koskaan jäänyt porukoilleni kiinni pilven polttelusta (nyt tosin oon jo täysikänen), tupakasta sen sijaan jäin koska jos alkaa polttaan vakituisesti niin kyllä porukkas jossain vaihees haistaa sen
      "Ois kiva tietää mistä kaupugeista tai kylistä aineita saa." Kyllä niitä varmaan vähän joka paikasta saa, tai no ei ny välttämättä mistään pikkukylistä mut joo

      "Mulla on yks tuttu mut se asuu eri maassa ja huumeiden lähettäminen on melkein mahdotonta, vai onko?" ja tää tuttu sitten vois lähettää sulle jotain huumeita niinkö? mitähän huumeita se sitten olis lähettääs? ja ei se välttämättä oo mahdotonta lähettää, voi lähettää poste restanteen ja laittaa vastaanottajaks vaikka jonku nimimerkin. Tietenki on täysin mahdollista että paketti jää tulliin, mutta ainakaan ite sit ei jää siinä tapaukses kii.

      "Mä oon jo riippuvainen vaikka en oo edes kokeillu. En tiiä kyl miten. Varmaan siks et mä haluan sitä ainettetta niiiin paljon. " Mä haluaisin nyt tietää et mikä tää "aine" on mistä tässä puhut? Mut joo sun kannattais nyt kyllä ehkä pitäytyy ihan vaan niis kouluaineis niinkun joku tässä jo ehdottikin.. Jos sua vituttaa niin on varmaan muitakin keinoja kun alkaa vetään jotain kamaa, varsinkin jos oot joku 14 v. Mee vaikka jutteleen jonnekki tai jotain. Se et vetää pään sekasin kun tulee jotain ongelmia voi ehkä helpottaa hetkeks mut ei se oo mikään ratkaisu.
      Ja kun et selvästikkään tunne tai tiedä ketään joka käyttää huumeita niin tuskin niitä sitten ainakaan kovin helposti ees saat. Ja yksinkö sä muutenkin ajattelit jotain huumeita kokeilla jos saisit niitä käsiis? tuskin tiedät ees mikä on sopiva määrä tms?

      • eihajuakaan

        "siis tupakan polttaminen vai pilven polttaminen?"

        Vai kräkin? Vai heroiinin? Vai metskun? Vai sienten? Vai demtin? Vai...ad nauseum.


    • dhyk

      LOL! :DDDD Todella surullista jos tää EI ole vitsi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4183
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3414
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1779
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1637
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1414
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      920
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      853
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      819
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      784
    Aihe