Viinavero ym

Löytyykö kokoomuksesta ihmistä, joka uskaltaa:
-poistaa tv-lupamaksut
-lapsilisät
-työttömyyspäivärahat

ja tilalle tulisi
-digitv, jossa maksaa mitä katsoo
-lapsiperheiden tuki
-palkka tehdystä työstä, työttömille valtion "aputöitä". Ei ilmasta rahaa.

Tiedän etteivät nämä asiat liity eurovaaleihin, mutta liittyykö kokoomukseen??
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En voi ymmärtää.

Miksei tuotakaan asiaa voi tarkastella kylmän objektiivisesti ihan puhtaasti verotusteknisesti sotkematta siihen mitään turhaa.

Viina, jos joku varsinkin väkevät ovat mielestäni erittäin hyvä ja kerrassaan mainio verotuskohde, kun veroja on kerran jostakin revittävä.


Viina, jos joku on kuin luotu verotettavaksi.

Virossa voisivat nostaa viinaveroa vaikka 100 %.

Pidän ajatusta erittäin tervetulleena.

Kyllä ne tarpeeseen ovat nekin verot.

Kokoomuksella ei näytä muuta asiaa olevankaan asialistallaan kuin joku viinavero ja sen laskeminen mikäli olen oikein ymmärtänyt.

Typerää.

Äänestä

Liberaaleista voisi löytyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko? kirjoitti:

Löytyykö kokoomuksesta ihmistä, joka uskaltaa:
-poistaa tv-lupamaksut
-lapsilisät
-työttömyyspäivärahat

ja tilalle tulisi
-digitv, jossa maksaa mitä katsoo
-lapsiperheiden tuki
-palkka tehdystä työstä, työttömille valtion "aputöitä". Ei ilmasta rahaa.

Tiedän etteivät nämä asiat liity eurovaaleihin, mutta liittyykö kokoomukseen??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu